Na Śląsku znów wymieniono się książkami

Data: 2019-05-02 11:45:22 Autor: mojebestsellery
News - Na Śląsku znów wymieniono się książkami

W ostatni weekend kwietnia na Śląsku odbyła się kolejna wymiana książek. I tym razem zorganizowana została przez działającą w tym regionie organizację pozarządową – Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi.

Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi to organizacja, która formalnie istnieje od ubiegłego roku. Jednak pierwsze spotkanie blogerów odbyło się już sześć lat temu. Wtedy to grupa niezależnych internetowych twórców spotkała się i postanowiła zmienić Śląsk w polskie serce literatury.

Od tamtego czasu Śląscy Blogerzy Książkowi – jako grupa nieformalna – aktywnie włączali się w promocję literatury i książek na Śląsku, a czasem także poza nim. Organizowali spotkania autorskie, wymiany książkowe, warsztaty dla dzieci i młodzieży. Patronowali i włączali się w organizację Śląskich Targów Książki, ale też – Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

W sobotę, 27 kwietnia, w Zabrzu odbyła się kolejna akcja bookcrossingowa z inicjatywy Śląskich Blogerów Książkowych. Tym razem Ślązacy mogli wymienić beletrystykę w zabrzańskiej Księgarni Victoria.

Nasze stowarzyszenie to grupa pasjonatów literatury. Kochamy książki i dzielimy się tą miłością do literatury z innymi. Na naszych wymianach pojawia się mnóstwo osób, z kolejnymi spotykamy się podczas naszych warsztatówmówi nam Zuzanna Kubacz, prezes zarządu stowarzyszenia. – Udowadniamy, że czytanie nie jest nudne i że w Polsce czyta znacznie więcej osób, niż pokazują oficjalne badania! – dodaje.

Podczas ostatniej wymiany książkowej przybyli czytelnicy wymienili łącznie 280 książek. W 2018 roku podczas wszystkich akcji bookcrossingowych śląskiej grupy wymieniono w sumie prawie 5 tysięcy książek.

Podczas wymian organizowanych przez to stowarzyszenie, można wymienić jedynie beletrystykę z roczników 2005-2019. Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny.

Czy w Waszej okolicy organizowane są podobne akcje? A może w jakiejś braliście udział?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.