Nominacje dla wydawnictwa Gruner Jahr!

Data: 2012-03-14 13:23:39 Autor: Sławomir Krempa
News - Nominacje dla wydawnictwa Gruner Jahr!

Ogłoszono właśnie nominacje w plebiscycie na Najlepszą książkę na wiosnę - www.ksiazkanawiosne.pl. Miło nam poinformować, że nowe i zapowiadane tytuły wydawnictwa Gruner Jahr otrzymały nominacje do tego tytułu w aż 5 kategoriach! Poznajmy nieco bliżej wyróżnione książki!

 

sensownikSensownik Matki Polki - Konrad T. Lewandowski

Współczesna komedia romantyczna, oparta na faktach autentycznych i wieloletniej korespondencji Autora z pierwowzorem głównej bohaterki otrzymała nominację w kategorii "Proza polska".

Młoda Polka, Klaudia wychodzi za mąż za Amerykanina Davida, który w połowie sierpnia 2001 roku, aby zapewnić byt rodzinie, podpisuje zawodowy kontrakt wojskowy. Niebawem prawdziwa wojna wkracza w życie bohaterki, znającej ją tylko z lekcji historii i zmusza do odnalezienia się w sytuacji, do której w żaden sposób nie mogła się przygotować.

Kiedy jednak, z pozoru szczęśliwie, kończy się służba męża w Iraku, dla Klaudii zaczyna się znacznie poważniejsze niż dotąd wyzwanie, które podejmuje z humorem, godnością i wyobraźnią, wspierana przez dwie szalone przyjaciółki.

 

glosTwój głos w mojej głowie - Emma Forrest

 

To już tytuł nominowany wśród książek z grupy prozy obcej. Emma Forrest tkwi w niebezpiecznym kołowrocie niszczących związków, samookaleczania i bulimii. Z groźnych odmętów własnej psychiki wyrywa ją psychiatra. Jego mądrość, życzliwość i optymistyczna natura pomagają Emmie pozbierać się po próbie samobójczej. Dziewczyna znów jest twórcza, pracuje, podróżuje, pisze, a nawet zakochuje się… w gwiazdorze.

Pewnego dnia, gdy dzwoni, by ustalić kolejną wizytę u psychiatry, dowiaduje się, że człowiek, który dawał jej ogromne wsparcie i był jej mentorem, nagle zmarł. Czuje się kompletnie rozbita i zagubiona. Na domiar złego rozpada się jej szaleńczo intensywny związek miłosny. Emma jest zmuszona walczyć o przetrwanie i powrót do równowagi.

EMMA FORREST napisała trzy powieści i opracowała zbiór felietonów. Wychowała się w Londynie. Jako dziennikarka pracowała w Nowym Jorku dla „Guardiana”, obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie pracuje jako scenarzystka. Twój głos w mojej głowie jest poruszającą do głębi, przenikliwą opowieścią, napisaną z błyskiem i subtelnym poczuciem humoru. Pisarka zgłębia w niej naturę depresji i manii, ale też piękno miłości i boleść straty.

 

farciaraFarciara - Dorota Wachnicka

Wolicie powieści obyczajowe i romanse? Tu do tytułu najlepszej książki na wiosnę nominowano właśnie powieść Doroty Wachniewicz, w której młoda prawniczka szuka miłości w świecie korporacji, zagranicznych wojaży, podłych intryg, przelotnych romansów, zdrad…

Natalia jest załamana, gdy jej wakacyjny kochanek znika bez słowa. Dziewczyna spotyka go niespodziewanie pierwszego dnia swojej pracy w międzynarodowej kancelarii prawnej. Okazuje się, że Wiktor jest szefem Natalii. I kobieciarzem uwielbiającym niezobowiązujący seks…

Tak zaczyna się historia młodej i ambitnej prawniczki, która szuka prawdziwej miłości. Czy będzie nią jej dawny chłopak? A może tajemniczy wielbiciel? W podejmowaniu życiowych decyzji Natalia może liczyć na wsparcie przyjaciółek: zwariowanej Kaśki i Hanki, która uważa, że znalazła patent na facetów.

Dorota Wachnicka – psycholog. Zawodowo zajmowała się terapią indywidualną i rodzinną. Dla twórczości pisarskiej porzuciła karierę psychoterapeutki. Farciara jest jej debiutem literackim.

 

 

bagnoBagno grzechów - Heather Graham

„Cudowna umiejętność opowiadania” - tak Los Angeles Daily News napisał o nominowanej pośród powieści kryminalnych i sensacyjnych książce Heather Graham.

Marnie jest wpływową prawniczką o nieprzeciętnej urodzie i inteligencji. Mieszka w nowym, wymarzonym domu. Mężczyźni nie umieją się jej oprzeć. Kobiety uważają, że zachowuje się zbyt swobodnie. Pewnej fatalnej nocy znika. Wszyscy podejrzewają, że wyjechała na weekend, by oddawać się rozkoszom.

Jednak jej przyjaciółka Samantha zakłada najgorsze. Wie, że życie Marnie nie było tak idealne jak się z pozoru wydawało. W przeszłości była molestowana, a jej noce rozpalała namiętność. Tak wielu mężczyzn… Tak wielu podejrzanych. Są wśród nich: prawnik, policjant z wydziału zabójstw, szef ekipy budowlanej. I wspaniały, sławny rockman, który budzi więcej pożądania niż podejrzeń. Dziewczyna podejmuje śledztwo na własną rękę.

„Kiedy Heather Graham pisze, trzyma w napięciu i mężczyzn, i kobiety… Wspaniała, utalentowana autorka”. – Lake Worth Herald

Heather Graham jest autorką bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”. Opublikowała ponad 70 tytułów, m.in. Rajska pokusa, Noc, morze i gwiazdy i Mordercze grono. Jej powieści ukazały się na całym świecie w łącznym nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy i zostały wyróżnione wieloma nagrodami.

 

Już dziś zapraszamy do odwiedzenia strony www.ksiazkanawiosne.pl i wsparcia powyższych tytułów poprzez oddawanie na nie głosów. Zachęcamy również do odwiedzenia księgarń, bowiem nowości wyróżniane w konkursie Najlepsza książka na wiosnę to znakomite propozycje lektur na nadchodzące pogodne dni!

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.