Po 48 latach czytelnik zwrócił książki do biblioteki 

Data: 2020-10-02 12:12:53 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

48 lat czekała biblioteka na zwrot wypożyczonych książek. Dwie książeczki dla dzieci zostały oddane, a czytelnik – przeprasza i tłumaczy, dlaczego książki nie zostały oddane na czas. 

Obrazek w treściFotografia ilustracyjna

W 1972 roku z biblioteki publicznej w mieście Basingstoke w Wielkiej Brytanii wypożyczone zostały dwie książki dla dzieci – książeczka opowiadająca o lokomotywie Tomku z serii Tomek i przyjaciele autorstwa Wilberta Awdry’ego oraz książka Learning With Colour Architecture: The Great Art of Building autorstwa Trewina Copplestone’a. Przez lata bibliotekarze nie mogli doczekać się zwrotu książek, a ostatecznie – pozycje zostały wykreślone z księgozbioru. 

Czytaj także: Po 70 latach zwrócono książkę do biblioteki. To rekord?

We wrześniu do biblioteki w Hampshire dotarła nietypowa przesyłka, która zawierała książki wypożyczone niemal 50 lat temu. W kopercie, oprócz książek, znajdował się także list od czytelnika, w którym wyjaśniona została sprawa długoterminowego wypożyczenia. 

W 1972 r. rodzina pana Andy’ego, dotychczasowego posiadacza książek, wyprowadzała się z miasta Basingstoke. Można przypuszczać, że w przeprowadzkowym amoku książki zostały przypadkowo spakowane wraz z innymi, które posiadała rodzina.

Proszę przyjąć moje przeprosiny za spóźniony zwrot tych książek. Nieumyślnie zabraliśmy te książki, kiedy jako dzieci przeprowadziliśmy się z Basingstoke w 1972 roku

– przeczytali zdumieni bibliotekarze w liście. 

Za 48 lat przetrzymania książek naliczona kara obecnie wynosiłaby około 8 tysięcy funtów, co daje ok. 40 tysięcy złotych! Na całe szczęście dla czytelnika, rada miejska zdecydowała się umorzyć karę za przetrzymanie! 

 

Źródło: BBC.com 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Pokaż wszystkie recenzje