Powstanie e-book z tekstami czytelników stworzonymi w czasie pandemii

Data: 2021-01-19 09:22:14 Autor: pobarski

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi planuje wydać e-book, w którym znajdą się stworzone w czasie pandemii utwory autorstwa mieszkańców województwa łódzkiego. Teksty mają skupiać się na przeżyciach i refleksjach związanych z pandemią. 

Obrazek w treści

Miniony rok nie był łatwy. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi zachęca teraz swoich czytelników do tego, by stworzyli teksty będące ich własnymi wspomnieniami i refleksjami związanymi z pandemią oraz lockdownem. Nadesłane utwory zostaną opublikowane w zbiorze wspomnień w postaci e-booka. Nietypowa książka z utworami stworzonymi w czasie pandemii to nowa akcja WBP, która nosi nazwę „Mieszkańcy regionu łódzkiego w czasie pandemii”. 

Dla twórców akcji istotne jest zarejestrowanie i przechowanie dla przyszłych pokoleń wszelkich relacji związanych z tym trudnym czasem. Zmienione w wyniku pandemii warunki życia łodzian i mieszkańców regionu łódzkiego to również ważny wycinek historii

– czytamy na stronie internetowej WBP w Łodzi.

Biblioteka wojewódzka zachęca do udziału wszystkich pełnoletnich mieszkańców regionu, niezależnie od tego, czy na co dzień zajmują się pisaniem, czy może nadesłane teksty byłyby ich pierwszymi publikowanymi utworami w życiu. Biblioteka nie ogranicza także formy – zarówno objętość utworów, jak i gatunek literacki jest dowolny. Można zatem stworzyć opowiadanie, ale także wiersze czy eseje. 

Teksty, które nadesłane zostaną na adres mailowy biblioteki (informacja@wbp.lodz.pl) lub pocztą tradycyjną do 31 marca br. zostaną uwzględnione i trafią do antologii tekstów „pandemicznych”. E-książkę będzie można pobrać ze strony biblioteki w drugim kwartale 2021 r. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.