Philip Pullman zapowiada nową książkę – "Serpentine"

Data: 2020-07-09 08:52:47 Autor: pobarski

Autor serii Mroczne materie zapowiada premierę nowej książki – Serpentine. Premiera ma mieć miejsce jeszcze tego roku. 

Obrazek w treści© 2019 HOME BOX OFFICE, INC. ALL RIGHTS RESERVED

Philip Pullman to znany autor powieści fantasty, który znany jest polskim czytelnikom zwłaszcza dzięki serii Mroczne materie. Niebawem autor wyda kolejną książkę – Serpentine, która inspirowana jest stworzonym przed laty opowiadaniem. 

Serpentine – opis 

O czym będzie nowa książka Pullmana? Szczegóły dotyczące fabuły nie są jeszcze dokładnie znane. Wiadomo, że w nowej książce autor kontynuować będzie losy Lyry Złotoustej. Akcja nowej książki rozgrywać się będzie już po wydarzeniach z trzech pierwszych tomów Mrocznych materii, ale jeszcze przed wydarzeniami z powieści The Secret Commonwealth

Czytaj także: Wkrótce serial na podstawie cyklu „Mroczne materie”. Co o nim wiadomo?

W nowej książce nastolatka Lyra powraca do miasteczka Trollesund, gdzie przed laty spotkała się z królem pancernych niedźwiedzi, Iorkiem Byrnisonem oraz aeronautą Leem Scoresbym. Niebawem bohaterka rozpocznie poszukiwanie poszukiwania odpowiedzi na pytania, jakie pozostawił doktor Lanselius. 

Serpentinepremiera

Nowa książka autora powstała na podstawie opowiadania, które pisarz stworzył w 2004 r. na cele dobroczynne. Jak przyznaje autor, nie spodziewał się, że trylogia Mroczne materie rozrośnie się do kilku serii powiązanych ze sobą.

Serpentine ma być ostatnią książką autora, której akcja umiejscowiona będzie w świecie znanym z Mrocznych materii. Premierę nowej powieści w Wielkiej Brytanii zaplanowano na październik tego roku. Na ten moment nie jest znana data polskiego wydania książki. 

Mroczne materie – serial 

Na trylogię Philipa Pullmana pt. Mroczne materie składały się pierwotnie trzy książki: Zorza północna (nowe wydanie: Zorza polarna), Magiczny nóż (now wydanie: Delikatny nóż) i Bursztynowa luneta. Tytuły te kilkukrotnie adaptowane były na ekranizacje filmowe, a od 2015 roku BBC pracowało nad miniserialem.

Czytaj także: Wielki spisek i ciekawe relacje międzyludzkie. Recenzja serialu "Mroczne materie"

Zdjęcia do produkcji zakończyły się w 2018 r. – producentem serialu zostało także HBO. Premiera serialu w Polsce odbyła się na kanale HBO na początku listopada 2019 r. W serialu zagrały Dafne Keen, Ruth Wilson, James McAvoy oraz Clarke Peters. 

Mroczne materie – książki 

Pierwsza książka z cyklu pt. Zorza polarna po raz pierwszy na rynku ukazała się w połowie lat 90. W Polsce książki z serii na przestrzeni lat ukazały się nakładem różnych wydawców. Za ostatnie wydanie odpowiada Wydawnictwo MAG

Pierwszy tom z cyklu w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zorza polarna
Philip Pullman0
Okładka książki - Zorza polarna

W pewnym dziwnym świecie, w którym w powietrzu wiruje tajemniczy Pył, żyje osierocona przez rodziców dziewczynka imieniem Lyra. Kiedy jej...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Dom z widokiem na szczęście
Klaudia Duszyńska
Dom z widokiem na szczęście
Pokaż wszystkie recenzje