Szansa na poetycki debiut książkowy - konkurs im. Janusza Różewicza w toku!

Data: 2012-04-01 14:10:45 Autor: Sławomir Krempa
News - Szansa na poetycki debiut książkowy - konkurs im. Janusza Różewicza w toku!

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza, którego kolejna, czwarta edycja została zainaugurowana w marcu, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mamy już pierwsze zgłoszenia.

Konkurs nosi imię Janusza Różewicza, który był starszym bratem Tadeusza i Stanisława. Nie zdążył rozwinąć swojego talentu, ponieważ przeszkodziła temu wojna. Zmarł, jako młody człowiek. Ten konkurs to hołd złożony Jemu.

Skierowany został do debiutantów, miłośników poezji, którzy pragną wydać swoje wiersze, podzielić się swoja twórczością. Nagrodą jest, bowiem wydanie debiutanckiego tomiku poezji.

Dotychczas ukazały się: Przewodnik dla nieprzygotowanych Jacka Kaweckiego, Separatum Piotra Mosonia oraz Pędraki Małgorzaty Przybylskiej. Prace ocenia jury w składzie: Bohdan Zadura, Ireneusz Kaczmarczyk oraz Dorota Koman.

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza odbywa się w ramach Różewicz Open Festiwal. To doroczne wydarzenie, które ma miejsce w październiku w Radomsku. Poświęcone jest trzem Braciom: Januszowi, Stanisławowi i Tadeuszowi. W tym czasie odbywają się imprezy, których celem jest nie tylko przedstawienie twórczości Braci Różewiczów, ale również nawiązanie do niej.

Informacji dotyczących Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza udziela Anna Rumocka pod numerem telefonu: 44 683 24 86, 696 415 186. Aktualności ukazywać się będą na stronie Festiwalu www.rozewiczopen.pl. Na niej też znaleźć można regulamin konkursu.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Epizody z życia mojej mamy
Iwona Żytkowiak
Epizody z życia mojej mamy
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Zyg-zyg marchewka
Katarzyna Ryrych
Zyg-zyg marchewka
Milcząca żona
Karin Slaughter
Milcząca żona
Elf i pierwsza gwiazdka
Marcin Pałasz
Elf i pierwsza gwiazdka
Maluchem do raju. Czym i jak podróżowano w PRL-u?
Tomasz Ławecki, Kazimierz Kunicki
Maluchem do raju. Czym i jak podróżowano w PRL-u?
Pokaż wszystkie recenzje