W zielonogórskich autobusach podróżują... książki!

Data: 2019-11-30 20:21:04 Autor: pobarski

Komunikacja miejska kojarzy nam się z reguły ze spóźnionymi autobusami i zatłoczonymi tramwajami. A co, jeśli jadąc autobusem, będziemy mieli możliwość przeczytania za darmo… książek? Na taki pomysł wpadła jedna z zielonogórskich szkół.

Bookcrossing w autobusie

Pewna szkoła w Zielonej Górze we współpracy z lokalnym zakładem komunikacji miejskiej postanowiła zorganizować akcję promującą czytelnictwo w… komunikacji miejskiej. Pilotażowy program uruchomiono na kilku miejskich liniach autobusowych, w których czytelnicy mieli szansę przeczytać za darmo książki.

Czytaj także: Czerwona szafka, a w niej książki – tak wygląda bookcrossing w Cieszynie

O co chodziło w akcji? Od września tego roku w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze na pasażerskich fotelach pozostawiane są książki, wcześniej ostemplowane, w ramach akcji społecznej „Podróże z książką”.

Zasady akcji są proste – każdy z pasażerów ma szansę na przeczytanie książki. Jeśli nie uda mu się zrobić tego w całości w czasie podróży, to może zabrać książkę do domu – pod warunkiem, że po przeczytaniu odda tytuł do jednego z punktów odbioru (biblioteka, punkt sprzedaży biletów) lub przyniesie inny tytuł w zamian.

Czytaj także: Polityk chce zastąpić bilety autobusowe książkami. Tak wygra wybory?

Ten nietypowy bookcrossing organizowany jest w Zielonej Górze po raz czwarty i cieszy się sporą popularnością. Obecna edycja akcji potrwa przez cały obecny rok szkolny – aż do czerwca 2020 roku. Co tydzień książki można znaleźć na siedzeniach autobusów innej linii, w tym tygodniu – linii numer 27 i 6. W ten sposób każdy z pasażerów będzie miał szansę na wzięciu udziału w akcji.

Projekt „Podróże z książką” organizowany jest przy współpracy Zespołu Edukacyjnego nr 3 w Zielonej Górze, na który składają się przedszkole i szkoła podstawowa oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Co sądzicie o takiej akcji? Czy pomoże ona w rozwoju czytelnictwa?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje