reklama

We wrześniu księgarnie otwarte przez całą dobę! Szykuje się... Noc Księgarń

Data: 2019-06-19 15:12:09 Autor: pobarski
News - We wrześniu księgarnie otwarte przez całą dobę! Szykuje się... Noc Księgarń

Czy czytaliście kiedyś serię tak fascynującą, że kolejny tom przygód ulubionych bohaterów kupilibyście w środku nocy, zaraz po przeczytaniu? Być może, Wasze marzenie uda się spełnić. 20 września szykuje się bowiem Noc Księgarń!

Noc Księgarń to - podobnie jak Noc Muzeów - inicjatywa, która na celu ma promocje literatury i czytania. W czasie nowego święta w księgraniach w całym kraju odbędą się spotkania autorskie, warsztaty, koncerty i atrakcje dla najmłodszych. Wszystko to zaś odbyć ma się 20 września.

Na pomysł organizacji Nocy Księgarń wpadła dystrybutor książek - firma Azymut, która tego roku obchodzi dwudziestolecie istnienia. W ten sposób chcą podkreślić swoją obecność na rynku i jednocześnie - zachęcić do świętowania jubileuszu Azymuta nie tylko pracowników firmy czy partnerów biznesowych, ale także - całą literacką społeczność.

Jak zapowiada organizator, do akcji włączyć mają się księgarnie z całej Polski. W sumie ma ich być minimum kilkadziesiąt, istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że w wielu miastach czytelnicy będą mogli wziąć udział w zabawie.

Co więcej, Azymut pragnie, by ich inicjatywa nie była jednorazowa i by Noc Księgarń - podobnie jak Noc Muzeów czy Noc Bibliotek - na stałe wpisała się w kalendarze świąt nietypowych.

Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji, a pierwszy program pojawić ma się na oficjalnej stronie prowadzonej przez dystrybutora - nocksiegarn.pl.

Co sądzicie o tym pomyśle? Czy weźmiecie udział, jeśli Wasza najbliższa księgarnia także włączy się w organizację Nocy Księgarń?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.