We wrześniu księgarnie otwarte przez całą dobę! Szykuje się... Noc Księgarń

Data: 2019-06-19 15:12:09 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - We wrześniu księgarnie otwarte przez całą dobę! Szykuje się... Noc Księgarń

Czy czytaliście kiedyś serię tak fascynującą, że kolejny tom przygód ulubionych bohaterów kupilibyście w środku nocy, zaraz po przeczytaniu? Być może, Wasze marzenie uda się spełnić. 20 września szykuje się bowiem Noc Księgarń!

Noc Księgarń to - podobnie jak Noc Muzeów - inicjatywa, która na celu ma promocje literatury i czytania. W czasie nowego święta w księgraniach w całym kraju odbędą się spotkania autorskie, warsztaty, koncerty i atrakcje dla najmłodszych. Wszystko to zaś odbyć ma się 20 września.

Na pomysł organizacji Nocy Księgarń wpadła dystrybutor książek - firma Azymut, która tego roku obchodzi dwudziestolecie istnienia. W ten sposób chcą podkreślić swoją obecność na rynku i jednocześnie - zachęcić do świętowania jubileuszu Azymuta nie tylko pracowników firmy czy partnerów biznesowych, ale także - całą literacką społeczność.

Jak zapowiada organizator, do akcji włączyć mają się księgarnie z całej Polski. W sumie ma ich być minimum kilkadziesiąt, istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że w wielu miastach czytelnicy będą mogli wziąć udział w zabawie.

Co więcej, Azymut pragnie, by ich inicjatywa nie była jednorazowa i by Noc Księgarń - podobnie jak Noc Muzeów czy Noc Bibliotek - na stałe wpisała się w kalendarze świąt nietypowych.

Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji, a pierwszy program pojawić ma się na oficjalnej stronie prowadzonej przez dystrybutora - nocksiegarn.pl.

Co sądzicie o tym pomyśle? Czy weźmiecie udział, jeśli Wasza najbliższa księgarnia także włączy się w organizację Nocy Księgarń?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Pokaż wszystkie recenzje