Wybrano e-book 2011 roku!

Data: 2012-03-25 12:50:26 Autor: Sławomir Krempa
News - Wybrano e-book 2011 roku!

Tegoroczną edycję konkursu "Ebook Roku", organizowanego przez serwis Wydaje.pl, wygrała publikacja Ale Meksyk! autorstwa Honoraty Zapaśnik. Autorka zabawnie opisuje Meksykanów, ich codzienne życie, problemy i sposób myślenia, a jej książka to lektura obowiązkowa dla wszystkich podróżników.

 

- Po przyjeździe do Meksyku moje widzenie świata, co wypada i czego nie wypada robić, czym jest przyjaźń, wiara, rodzina, miłość, całkowicie uległo zmianie. Nagle, nie bez oporów, stałam się elastyczna w myśleniu, dużo bardziej otwarta na ludzi i przestałam się dziwić kiedy ktoś w rozmowie o biednych Meksykanach zapytał: "A dlaczego właściwie meksykańskiej klasie średniej (siebie też miał na myśli) ma zależeć, aby u nas było mniej ubóstwa?" - mówi autorka - dziennikarka, od kilku lat mieszkająca w Meksyku.


Pierwsza edycja konkursu "Ebook Roku" cieszyła się dużym zainteresowaniem - zgłoszono 69 ebooków oraz oddano prawie 9 000 głosów w ciągu dwóch tygodni.

Organizatorzy zapewniają, że kolejna edycja ruszy już z początkiem przyszłego roku i serdecznie dziękują wszystkim autorom oraz głosującym i jurorom. W skład komisji oceniającej e-booki, które w pierwszym etapie otrzymały najwięcej głosów i w ten sposób przeszły do finału, weszli: Sławomir Krempa (granice.pl), pisarz Aleksander Sowa, Marek Kasperski (nakanapie.pl) oraz Ahsan Ridha Hassan (wydaje.pl)

- Pierwsza edycja konkursu "Ebook roku", oprócz wyłonienia naprawdę interesujących publikacji elektronicznych, ukazała jeden z najbardziej bolesnych problemów self-publishingu w Polsce - podsumowywał Sławomir Krempa. - Jest nim mianowicie bardzo słaba redakcja wydawanych wyłącznie w postaci elektronicznej tekstów. Brak jeszcze świadomości, że każdy z nas popełnia błędy, że nawet doskonały redaktor nie powinien jako jedyny poprawiać własnego tekstu. Warto, by przed podjęciem decyzji o udziale w kolejnej edycji konkursu, twórcy wzięli to pod uwagę, bo przecież na rynku jest coraz więcej firm czy nawet serwisów internetowych oferujących usługi z zakresu korekty czy redakcji tekstu. Naszemu czytelnikowi należy się szacunek. Szacunek, który wyraża się także tym, że dostarczamy mu naprawdę dopracowany produkt.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Epizody z życia mojej mamy
Iwona Żytkowiak
Epizody z życia mojej mamy
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Zyg-zyg marchewka
Katarzyna Ryrych
Zyg-zyg marchewka
Milcząca żona
Karin Slaughter
Milcząca żona
Elf i pierwsza gwiazdka
Marcin Pałasz
Elf i pierwsza gwiazdka
Maluchem do raju. Czym i jak podróżowano w PRL-u?
Tomasz Ławecki, Kazimierz Kunicki
Maluchem do raju. Czym i jak podróżowano w PRL-u?
Pokaż wszystkie recenzje