Wydawnictwo Sonia Draga wycofuje pozew przeciwko tłumaczowi

Data: 2022-04-05 11:23:35 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Zarząd Wydawnictwa Sonia Draga zadeklarował, że wycofa się z pozwu przeciwko Krzysztofowi Cieślikowi, który skrytykował jakość książek wydawanych przez katowicką oficynę. Odpowiednie dokumenty trafić mają do sądu jeszcze dziś – obiecuje wydawca.

Obrazek w treści Wydawnictwo Sonia Draga wycofuje pozew przeciwko tłumaczowi [jpg]

Jak donosi Gazeta.pl, Wydawnictwo Sonia Draga zrezygnowało z pozwu przeciwko Krzysztofowi Cieślikowi. Przypomnijmy, że tłumaczowi zarzucano naruszenie dóbr osobistych wydawnictwa poprzez wpisy w mediach społecznościowych. Krzysztof Cieślik krytykował m.in. jakość polskich przekładów książek, które ukazują się nakładem katowickiego wydawcy. Więcej na temat sprawy pisaliśmy we wczorajszym artykule.

Wydawnictwo wycofuje się z pozwu

Oświadczenie zarządu Wydawnictwa Sonia Draga trafić miało do redakcji serwisów internetowych, które w ostatnich dniach informowały o pozwie wystosowanym przez oficynę.

W imieniu zarządu Wydawnictwa Sonia Draga informuję, iż zarząd podjął decyzję o wycofaniu pozwu przeciwko Panu Krzysztofowi Cieślikowi. Odpowiednie dokumenty zostaną dzisiaj złożone w Sądzie Okręgowym w Katowicach

– czytamy w krótkim komunikacie.

Jak podkreśla Krzysztof Cieślik, na razie zapowiedź zarządu wydawnictwa traktuje „wyłącznie jako deklarację”, do momentu, kiedy nie otrzyma stosowanego pisma o wycofaniu pozwu. W ostatnich dniach na temat pozwu przeciwko tłumaczowi wystosowanemu przez wydawnictwo Sonia Draga rozpisały się nie tylko media branżowe, ale także największe portale internetowe. Solidarność z tłumaczem osoby związane z polskim środowiskiem kulturalnym wyrażały także w komentarzach na Facebooku oraz osobnych wpisach.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
I Love You, Cherry
Kinga Stojek
I Love You, Cherry
Pokaż wszystkie recenzje