Wydawnictwo Sonia Draga wycofuje pozew przeciwko tłumaczowi

Data: 2022-04-05 11:23:35 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Zarząd Wydawnictwa Sonia Draga zadeklarował, że wycofa się z pozwu przeciwko Krzysztofowi Cieślikowi, który skrytykował jakość książek wydawanych przez katowicką oficynę. Odpowiednie dokumenty trafić mają do sądu jeszcze dziś – obiecuje wydawca.

Obrazek w treści Wydawnictwo Sonia Draga wycofuje pozew przeciwko tłumaczowi [jpg]

Jak donosi Gazeta.pl, Wydawnictwo Sonia Draga zrezygnowało z pozwu przeciwko Krzysztofowi Cieślikowi. Przypomnijmy, że tłumaczowi zarzucano naruszenie dóbr osobistych wydawnictwa poprzez wpisy w mediach społecznościowych. Krzysztof Cieślik krytykował m.in. jakość polskich przekładów książek, które ukazują się nakładem katowickiego wydawcy. Więcej na temat sprawy pisaliśmy we wczorajszym artykule.

Wydawnictwo wycofuje się z pozwu

Oświadczenie zarządu Wydawnictwa Sonia Draga trafić miało do redakcji serwisów internetowych, które w ostatnich dniach informowały o pozwie wystosowanym przez oficynę.

W imieniu zarządu Wydawnictwa Sonia Draga informuję, iż zarząd podjął decyzję o wycofaniu pozwu przeciwko Panu Krzysztofowi Cieślikowi. Odpowiednie dokumenty zostaną dzisiaj złożone w Sądzie Okręgowym w Katowicach

– czytamy w krótkim komunikacie.

Jak podkreśla Krzysztof Cieślik, na razie zapowiedź zarządu wydawnictwa traktuje „wyłącznie jako deklarację”, do momentu, kiedy nie otrzyma stosowanego pisma o wycofaniu pozwu. W ostatnich dniach na temat pozwu przeciwko tłumaczowi wystosowanemu przez wydawnictwo Sonia Draga rozpisały się nie tylko media branżowe, ale także największe portale internetowe. Solidarność z tłumaczem osoby związane z polskim środowiskiem kulturalnym wyrażały także w komentarzach na Facebooku oraz osobnych wpisach.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje