Zbiór reportaży Joachima Jauera pt. „Urbi et Gorbi” najlepszą książką katolicką 2011 roku!

Data: 2012-04-04 09:27:06 Autor: Sławomir Krempa
News - Zbiór reportaży Joachima Jauera pt. „Urbi et Gorbi” najlepszą książką katolicką 2011 roku!

Zbiór reportaży Joachima Jauera pt. Urbi et Gorbi. Jak chrześcijanie wpłynęli na obalenie reżimu komunistycznego w Europie Wschodniej otrzymał nagrodę jury w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka katolicka”. Książka ukazała się nakładem młodego wydawnictwa Akcent, które niedawno opublikowało także między innymi bestsellerową autobiografię George’a W. Busha pt. Kluczowe decyzje oraz bawarskie kryminały Szczodre Gody i Operacja Seegrund najlepszego duetu pisarskiego w Niemczech: Klüpfela i Kobra.

 

Jak pisze o nagrodzonej książce Wojciech Pięciak, wybitny niemcoznawca i dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”: Jest to spojrzenie na wydarzenia, które rozgrywały się w 1989 r. w krajach Europy Środkowej oczami bezpośredniego ich obserwatora – człowieka, który wprawdzie jako dziennikarz z Niemiec Zachodnich patrzył na nie niejako z zewnątrz, ale równocześnie posiadał spore osobiste doświadczenie i dużą wiedzę na temat Europy Środkowej i życia w systemie komunistycznym. 


Wydawnictwo Akcent istnieje od kwietnia 2011 roku. W ramach serii Europa czyta ukazały się m. in. książki autorstwa francuskiego pisarza Andreia Makine’a, noblistki Sigrid Undset, norweskiego pisarza młodego pokolenia Torego Renberga, niemieckiego autora kryminałów, Jana Costina Wagnera (którego drugą ojczyzną jest Finlandia) oraz najpopularniejszego duetu pisarskiego z Bawarii: Volkera Klüpfela i Michaela Kobra - autorów kryminałów, których bohaterem jest komisarz Kluftinger, bawarski stróż prawa. Poza serią ukazała się autobiografia George’a W. Busha pt. Kluczowe decyzje.

   

Cała oferta wydawnictwa Akcent: www.wydawnictwoakcent.pl.

Zapraszamy do składania zamówień na stronie: http://ksiegarnia.wydawnictwoakcent.pl.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.