Forum

Wątek - Grupa wsparcia - 52 książki 2014
← powrót

Kto Post
izabela81
Avatar użytkownika - izabela81
2014-01-25 10:33:45

A ja jak na razie przeczytałam "Krucha jak lód" Jodi Picoult i bardzo mi się podobała ta książka. Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać pozostałe książki tej autorki :)
danutka
Avatar użytkownika - danutka
2014-01-25 11:06:06

Zaliczyłam pierwszą porażkę. Po 70 stronach zrezygnowałam z czytania kryminału Piotra Głuchowskiego "Umarli tańczą". Jest mi całkiem obojętne, kto zabijał i dlaczego, a obsesyjne myśli redaktora prowadzącego śledztwo na temat alkoholu i papierosów potęgują zniechęcenie. Jednak dla amatorów powieści kryminalnej może to być smakołyk (ja kryminałów nie lubię, nawet Larsson mi nie podchodził i też rzuciłam). Mam książkę na zbyciu, jakby ktoś był chętny to mogę wymienić na coś bardziej mnie interesującego. ;)
Habina
Avatar użytkownika - Habina
2014-01-25 11:36:44

Picoult przeczytałam kilka książek. Lubię tę autorkę, ale nie potrafiłabym czytać jedna po drugiej. Chyba myliłyby mi się tytuły... Polecam 'To, co zostało' - dla mnie najlepsza Jej książka. Kinga lubię właśnie horrory:) Nie lubię fantasy - te pozycje Kinga omijam. Muszę jednak 'Smętarz...' przesunąć na kolejną pozycję. Nie ma klimatu aktualnie do czytania tej pozycji (wieczory zajęte, a czytać takowe tylko wtedy pasuje ;) ) Zaczęłam 8 książkę - 'Dom przy Parku Książąt'. Zmęczyłam 'Ciemno, prawie noc'! uff...
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
Habina
Avatar użytkownika - Habina
2014-01-25 11:44:25

Picoult przeczytałam kilka książek. Lubię tę autorkę, ale nie potrafiłabym czytać jedna po drugiej. Chyba myliłyby mi się tytuły... Polecam 'To, co zostało' - dla mnie najlepsza Jej książka. Kinga lubię właśnie horrory:) Nie lubię fantasy - te pozycje Kinga omijam. Muszę jednak 'Smętarz...' przesunąć na kolejną pozycję. Nie ma klimatu aktualnie do czytania tej pozycji (wieczory zajęte, a czytać takowe tylko wtedy pasuje ;) ) Zaczęłam 8 książkę - 'Dom przy Parku Książąt'. Zmęczyłam 'Ciemno, prawie noc'! uff...
alison2
Avatar użytkownika - alison2
2014-01-25 12:08:28

danutka do fantasy podchodzę baaardzo ostrożnie ale nie jesteś pierwszą osobą która tę serię poleca więc może w końcu się przełamię ;-) Osobom które lubią książki Jodi Picoult gorąco polecam Dziewiętnaście minut, zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
danutka
Avatar użytkownika - danutka
2014-01-25 12:20:48

Alison, skuś się. Na początku to raczej western, potem robi się bardziej fantastycznie. I tajemniczo, i bohatersko, i ludzko.
figlarna24
Avatar użytkownika - figlarna24
2014-01-25 12:27:24

Danutko , ja "Umarli tańczą" także oddałam w lepsze ręce, choć kryminał , to moje drugie imię.
Cairine
Avatar użytkownika - Cairine
2014-01-25 12:29:29

Moją pierwszą książką Kinga była "Martwa strefa" (aka "Strefa śmierci"). Pamiętam, że zrobiła na mnie wrażenie :)
helena610
Avatar użytkownika - helena610
2014-01-25 12:39:14

Widzę wasz zachwyt Kingiem, a ja kiedyś jakąś jego książką się zniechęciłam i od tej pory go omijam, ale może czas na próbę nr 2? ;) tylko sama nie wiem od czego miałabym zacząć....
danutka
Avatar użytkownika - danutka
2014-01-25 13:06:56

Figlarna, mnie teściowa zachęcała, bo jej się podobał. No ale niestety ja z kryminałami jestem mocno na bakier. ;) Helena, ja też długo unikałam Kinga. Odrzucało mnie od horrorów. Aż któregoś razu odkryłam, że nie samym horrorem King zarabia i zaczęłam pochłaniać. Może i Ty znajdziesz swój tytuł. :) Np. Wielki marsz albo Skazani na Shawshank.
Arvena
Avatar użytkownika - Arvena
2014-01-25 13:30:34

Ja znalazłam u mamy na półce Kinga "Mroczna wieża 1. Rolnad" no i tak u niej leżała 10 lat, a teraz u mnie zaczęła leżeć i czekać na swoją kolej, nie wiem czy ją czytać czy może później
magdkos
Avatar użytkownika - magdkos
2014-01-25 13:35:52

Ja jestem ogromną fanką kryminałów. Właściwie moja półka w domu to w 90% kryminały:) Te wszystkie Picoult itp.czytam ,gdy ktoś mi poleci , czasem mega się zawodzę ,a czasem tak jak przy niej jestem zaczarowana;) Nie wiem czy są tu jacyś Warszawiacy ,ale na KOLE jest taki bazarek ze starymi rzeczami (raczej w zimę nie funkcjonuje) i tam jest facet ,który sprzedaje za grosze kryminały...Od niego mam np. Panieński Grób , dzieło,po prostu dzieło!
helena610
Avatar użytkownika - helena610
2014-01-25 16:16:46

danutka dzięki za podpowiedź-może się skuszę ;) zresztą zobaczę co teraz z bibliotece znajdę
magdkos
Avatar użytkownika - magdkos
2014-01-25 17:16:55

a ktoś wie ,gdzie można coś przeczytać o WYZWANIACH TEMATYCZNYCH?
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2014-01-25 17:40:13

Jeszcze nie było żadnego wyzwania tematycznego na ten rok. W Wyzwaniach czytelniczych są tylko wątki z wyzwań z zeszłego roku, ale wszystkie już nieaktualne.
magdkos
Avatar użytkownika - magdkos
2014-01-25 17:41:55

A co to jest na przykład?;) Pytam z czystej ciekawości.
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2014-01-25 18:06:53

Proszę tu link do jednego wątku dotyczącego wyzwania dodatkowego: http://www.granice.pl/forum.php?content=post&id_p=615&id_k=33
pajeja88
Avatar użytkownika - pajeja88
2014-01-25 20:20:45

Jeżeli o "Mroczną wieże" chodzi nie polecam osobą które z fantastyką się nie zaprzyjaźniły ;) Jeżeli o moją listę chodzi to może coś z tych tytułów Wam się spodoba (kolejność losowa nigdy nie mogę się zdecydować które lubię bardziej) - Lśnienie - Podpalaczka - Miasteczko Salem - Bastion - Ręka Mistrza - Pod Kopułą - Misery Każda z nich coś w sobie ma i każda z nich jest inna od pozostałych. Każdy w tym zestawie znajdzie coś dla siebie, przynajmniej taką mam nadzieję ;)
helena610
Avatar użytkownika - helena610
2014-01-25 22:02:09

Ja fantastykę generalnie bardzo lubię! A ta książka Kinga parę lat temu wydała mi się po prostu nudna... Nawet już teraz do końca nie pamiętam o co chodziło, bo szybko ją porzuciłam. A za wszelkie propozycje/podpowiedzi dziękuję-zawsze to łatwiej gdy nadchodzi moment wyboru :)
MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2014-01-26 12:34:11

Fankom Jodi Picoult polecam książki Diane Chamberlain, podobny klimat, też świetnie napisane. Rewelacyjne są "Kłamstwa" i "Sekretne życie CeeCee Wilkes".
Odpowiedz