101 jednorożców i wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Absolutnie wszystko o twoich najdroższych przyjaciołach - jednorożcach!

Jednorożce wprost uwielbiają brokat! Polerują nim rogi, żeby się błyszczały. Rozsypują go, gdy czarują. Ale uwaga! Jeśli ich brokat wpadnie ci do oka, zaśniesz na trzy dni i trzy noce. A wtedy możesz przegapić jednorożca, który przyszedł, żeby się z tobą zaprzyjaźnić...

Skąd się biorą jednorożce? Jakie robią kupy? Czemu wcinają ciecierzycę i czego można się nauczyć na magicznym seminarium brokatowym? W tej książce znajdziesz WSZYSTKO, co musisz wiedzieć, jeśli jesteś prawdziwym przyjacielem tych magicznych stworzeń! A teraz zamknij na chwilę oczy i wyobraź sobie, jaki byłby twój wymarzony jednorożec...

Informacje dodatkowe o 101 jednorożców i wszystko, co musisz o nich wiedzieć:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2024-04-10

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę 101 jednorożców i wszystko, co musisz o nich wiedzieć

101 jednorożców i wszystko, co musisz o nich wiedzieć - opinie o książce

Jednorożce to zwierzęta kochane przez wiele dziewczynek, chociaż tak naprawdę nikt ich nigdy nie widział, ale to przecież nie przeszkadza w posiadaniu maskotek, figurek i książek dotyczących tych istot. Niestety przez to, że są to zwierzęta mityczne, nic o nich nie wiemy, a dzieci wciąż zadają różne pytania, więc teraz powstała książka, która zdradza wszystkie ich sekrety i tajemnice.
101 jednorożców i wszystko, co musisz o nich wiedzieć to encyklopedia wiedzy o naszych kolorowych przyjaciołach. Jednorożce kochają fantazje i uwielbiają bawić się w chowanego, mają swój świat i wiele tajnych przejść w naszym, po urodzeniu same mogą sobie wybrać imię, jakie będą nosić, a ich ulubiony pokarm to arbuzy i wiśnie. A z czego składa się jednorożec? Na pewno ma róg gładki, spiralny lub schodkowy, ogon, tęczowe jelito, rzęsy, brzuch, kopyta oraz grzywę upiętą w stylową fryzurę. A jeżeli jesteście ciekawi, jak wyglądają ich kupki, to są równie urocze, jak one same, czyli tęczowe, a kształt ich jest zależny od kształtu rogu. Jeżeli zainteresowały was te ciekawostki, to wyobraźcie sobie, że w tej książce jest ich ze sto razy więcej.
Muszę wam się przyznać, że ta książka zauroczyła mnie chyba bardziej niż moją córkę, chociaż jakoś nigdy specjalnie nie byłam fanką kucyków z jednym rogiem. Książka ma bardzo duży format, piękną błękitną okładkę i minimalistyczną grafikę, za to w środku tych obrazków jest bardzo dużo, każda strona zachwyca kolorami i grafiką, więc samo obejrzenie ich zajmuje dużo czasu. Informacje są przekazane w sposób bardzo naukowy, ale jednocześnie zabawnie i w stylu dziecięcym, także czujemy się tak, jakbyśmy uczyli się czegoś nowego, ale jednak jest to wszystko bardzo magiczne.
Jeżeli znacie fankę lub fana jednorożców, bo przecież chłopcy również mogą się nimi interesować, to będzie to idealny prezent, który sprawi, że wreszcie na wszystkie pytania zostaną udzielone odpowiednie odpowiedzi.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2024-04-22, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Są tu fani jednorożców ?

Nie jestem od dawna dzieckiem ale mam do tych wyjątkowych stworzeń wybitną słabość. I nie wiem w sumie czy zgłaszałam się po egzemplarz do recenzji tej książki żeby córce zrobić przyjemność, czy sobie ;)

Jest wiele bajek, które irytowały mnie jak oglądały je moje dzieci. Ale np miałam zawsze sentyment do “ My little ponny”.

I ciekawiło mnie niesamowicie co tu w tej uroczej książce nas zaskoczy. A powiem Wam, że to istna kopalnia wiedzy o jednorożcach !

“Absolutnie wszystko o Twoich najdroższych przyjaciołach - jednorożcach!”

Cała książka na temat tego za co jednorożce kochają brokat i do czego go wykorzystują. Skąd biorą się te niesamowite stworzenia, gdzie żyją , jakie są , jak spędzają czas, a nawet…jakie robią kupki - tu te informacje są zebrane i prześlicznie zilustrowane.

Książka bawi, wciąga, jak widać po zdjęciach - potrafi zaskoczyć i działa na fantazję. Aż można złapać się na tym, że zaczynamy się rozglądać za jednorożcami po domu, czy podczas spaceru. Może akurat jakiś siedzi za drzewkiem i wcina ciecierzycę ?

Jednorożce kojarzą nam się z magią, z czymś pięknym, z tęczą, kolorami. Po prostu kojarzą się bardzo pozytywnie. I tu pokazują się z jak najlepszej strony. Warto by poznały ją nasze dzieci.

Ta książka zachwyci małe i większe wielbicielki jednorożców. Jestem tego więcej niż pewna. Nas oczarowała niesamowicie. Musicie koniecznie poznać te rozbrykane, szalone i przeurocze stworzenia z pomocą tej pięknej książki.

Polecamy

Księga zaklęć