reklama

Eloise czeka romans z kobietą? W kolejnym sezonie „Bridgertonów” będzie więcej queerowych wątków?

Data: 2024-05-21 19:35:01 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Od kilku dni na Netfliksie możemy oglądać pierwszą część trzeciego sezonu Bridgertonów. Chociaż opowiada on głównie o Colinie i Penelope, to jednak fani zastawiają się co dalej z postacią Eloise. Aktorka skomentowała domysły widzów!

Claudia Jessie na planie serialu Bridgertonowiefot. materiały prasowe Netflix 

Trzeci sezon Bridgertonów od kilku dni znajduje się w TOPce Netfliksa i jest chętnie oglądany na całym świecie. Serial jest tworzony na bazie cyklu romansów autorstwa Julii Quinn. Już 13 czerwca na platformie streamingowej mają pojawić się kolejne odcinki produkcji. 

Bridgertonowie – Eloise będzie romansować z kobietą?

W trzecim sezonie Bridgertonów śledzimy nie tylko losy Colina i Penelope, ale też innych bohaterów. Dużą rolę w produkcji odgrywa niespodziewana przyjaźń między Eloise, a Cressidą. Fani od pierwszego sezonu spekulują, że Eloise, która nie lubi podporządkowywać się angielskiej socjecie, mogłaby być queerową postacią. Claudia Jessie, czyli aktorka odgrywająca tę bohaterkę właśnie zdecydowała się to skomentować. 

Okazuje się, że aktorka twierdzi, że queerowy wątek w związku z jej postacią nie jest wykluczony, o czym powiedziała w wywiadzie dla Business Insider:

Zawsze uwielbiałam to, że ludzie mają taką więź z postacią Eloise. Jest w niej siła, którą myślę, że można połączyć z queerową fabułą. Jest to dla mnie naprawdę poruszające. Ale tak, zdecydowanie jest na to [wątek queerowy] miejsce. 

W momencie w którym bohaterka dostanie jednak swój sezon, najprawdopodobniej zobaczymy ją z jej wybrankiem z powieści zatytułowanej Oświadczyny. Aktorka podkreśla więc: 

Nie sądzę, żeby Bridgertonowie kiedykolwiek zignorowali romans [z książek]. To ogromna część serialu. Ale najlepsze w Eloise jest to, że jej postać zostawia tak dużo miejsca do zabawy.

Bridgertonowie: 4 sezonbędzie więcej queerowych wątków?

Bridgertonowie to serial, na przestrzeni którego pojawiło się niewiele wątków queerowych. W prequelu opowiadającym o królowej Charlottcie mogliśmy zobaczyć, że doradca tytułowej postaci – Brimsley był w pewnej relacji z doradcą króla – Reynoldsem.

Okazuje się jednak, że twórcy planują w kolejnych sezonach nowe wątki z bohaterami LGBTQ+. Jess Brownell, czyli showrunnerka serialu, w wywiadzie dla portalu Refinery29 stwierdziła

Myślę, że to serial opowiadający o tym jak na wiele sposobów ludzie mogą kochać. Dlatego słuszne będzie pokazanie wszystkich tych sposobów, łącznie z miłością queer. Dlatego też w ciągu kilku najbliższych sezonów będziemy badać queerowe historie miłosne. 

Na ten moment ciężko stwierdzić, czy faktycznie główni bohaterowie otrzymają wątki queer, czy może będzie to dotyczyło postaci drugoplanowych. Do czasu premiery kolejnych sezonów warto więc zapoznać się z książkami i zobaczyć jak bardzo twórcy zdecydują się zmienić fabułę. 

Oświadczyny - książka

Przeczytaj także:


źródła: www.businessinsider.com ; www.refinery29.com

Tagi: bridgertonowie, ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Oświadczyny
Julia Quinn2
Okładka książki - Oświadczyny

Eloise ma czterech braci, więc powinna rozumieć mężczyzn lepiej niż większość kobiet - i może musiała przeżyć całe dwadzieścia osiem lat, by dojść do wniosku...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje