Wybór: Leszek Kołakowski
Redakcja: Jerzy Illg

Bardzo osobista antologia wybitnego i popularnego filozofa, zawierająca utwory poetów z różnych epok, od Kochanowskiego do Ewy Lipskiej i Stanisława Barańczaka. Wiersze nie są ułożone w kolejności chronologicznej, lecz pogrupowane tematycznie w pięciu kategoriach: o umieraniu, o kochaniu i rozstaniu, o przemijaniu, o Bogu i o Polsce.
Autor wyboru tak pisze we wstępie: ”Ułożyłem sobie zbiór polskich utworów poetyckich, kierując się prywatnym upodobaniem. Nie jest to żaden przegląd historyczny polskiej poezji. Wybór ten nie odbiega daleko (choć zawsze odbiega nieco) od upodobań czytelnika przeciętnego, jakim i ja jestem”.

Informacje dodatkowe o 128 bardzo ładnych wierszy stworzonych przez sześćdziesięcioro ośmioro poetek i poetów polskich:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2003 (data przybliżona)
Kategoria: Poezja
Tłumaczenie: brak
Ilustracje:Olgierd Chmielewski

Kup książkę 128 bardzo ładnych wierszy stworzonych przez sześćdziesięcioro ośmioro poetek i poetów polskich

Miecze i mroczna magia
autor zbiorowy0
Okładka ksiązki - Miecze i mroczna magia

Przeżyj przygodę dziesięciolecia i zatrać się w antologii najpoczytniejszych autorów fantasy. Elryk... Czarna Kompania... Majipoor - te słowa elektryzowały...

Dziesięć tysięcy liści: Antologia literatury japońskiej
autor zbiorowy 0
Okładka ksiązki - Dziesięć tysięcy liści: Antologia literatury japońskiej

Wznowiona po pięćdziesięciu latach od swojego I wydania antologia literatury japońskiej jest dziełem unikatowym na polskim rynku wydawniczym. Zapoznaje...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;