Ekonomia dla ciekawych

Czy gdyby grupa nastolatków porwała znanego profesora, a potem zmusiła go do odpowiedzi na różne trudne pytania, lepiej by zrozumiała podstawowe prawa ekonomii?
Książka profesora Orłowskiego napisana została z myślą o młodych ludziach, którzy chcą zrozumieć otaczający ich świat i nie wahają się stawiać niewygodnych pytań. Zaczyna się od spraw dość prostych: dlaczego Niemcy zarabiają więcej niż Polacy, dlaczego rosną ceny, czym jest globalizacja i jak wpływa na nasze życie. Dochodzi do problemów tak skomplikowanych, jak wpływ polityki na gospodarkę, przyszłość systemu emerytalnego, kryzys klimatyczny, efekty zastępowania pracowników przez roboty.

To nie jest nudny wykład ekonomii. To szereg przesłuchań, w których ciekawi świata nastolatkowie zmuszają ekonomistę do odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Po to, by lepiej ten świat zrozumieć.

Książka jest częścią projektu edukacyjnego Porwani przez Ekonomię, skierowanego do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, realizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z Autorem i Partnerami.

Informacje dodatkowe o Ekonomia dla ciekawych:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2022-08-23
Kategoria: Ekonomia

Tagi: ekonomia

Kup książkę Ekonomia dla ciekawych

Inna Polska? 1918-2018: alternatywne scenariusze naszej historii
Witold M. Orłowski0
Okładka ksiązki - Inna Polska? 1918-2018: alternatywne scenariusze naszej historii

1918-2018 ALTERNATYWNE SCENARIUSZE NASZEJ HISTORII. Jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby bolszewicy wygrali bitwę pod Warszawą, gdyby we wrześniu 1939 nie...

Świat do przeróbki
Witold M. Orłowski0
Okładka ksiązki - Świat do przeróbki

Trzy lata po upadku banku inwestycyjnego Lehman Brothers, który zapoczątkował globalny kryzys, można pokusić się o stwierdzenie, że był to symboliczny...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;