Gemba Kaizen. Zdroworozsądkowe podejście do strategii ciągłego rozwoju

Niniejsze, drugie wydanie niezwykłej książki Gemba kaizen to długo oczekiwana, kompleksowo zaktualizowana wersja precyzyjnego opracowania, które omawia zasady japońskiej filozofii biznesu - filozofii ciągłego doskonalenia i innowacji w zakresie procesów, czyli kaizen, w obszarze o zasadniczym znaczeniu z punktu widzenia wyników firmy. Chodzi o obszar, w którym podejmowane są kluczowe działania, czyli o gemba. Umożliwia to sprawne wdrażanie efektywnych kosztowo udoskonaleń w najważniejszych procesach biznesowych.

Przytoczone w książce przykłady pokazują, w jaki sposób można obniżać koszty, poprawiać jakość i podnosić poziom zadowolenia klienta.

To kompleksowe opracowanie szczegółowo omawia kluczowe zagadnienia gemba kaizen, takie jak:

Jakość, koszt i dostawa w obrębie gemba. Pięć kroków organizacji miejsca pracy. Rozpoznawanie i eliminacja muda, czyli działań niegenerujących wartości dodanej. Zarządzanie wizualne. Rola kierowników w środowisku pracy zorganizowanym zgodnie z zasadą lean. Rola i zakres odpowiedzialności menedżerów gemba, jeżeli chodzi o utrzymywanie wysokich wyników. Zarządzanie JIT i TFM. Rola dyrektora generalnego w przewodzeniu kulturze kaizen.

,,Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie, co zrobić, aby Twój biznes był bardziej opłacalny i skuteczny, otwórz tę książkę i nie szukaj już dalej. Dobrze trafiłeś!

Kaizen Institute, który reprezentujemy autor i ja, świętuje swoje okrągłe 15-lecie skutecznego funkcjonowania na rynku polskim i blisko 35-lecie na scenie światowej. Tysiące zadowolonych firm w Polsce i na świecie daje nam bardzo mocną legitymację do zapewnienia Ciebie, że wykorzystanie kaizen do prostych codziennych usprawnień przełoży się na zwiększenie efektywności procesów w Twojej firmie. Efekt w postaci wyższej produktywności, lepszej jakości i zwiększonych zysków osiąganych przy znacznie niższym nakładzie kosztów, czasu i inwestycji nie może być dla Ciebie obojętny.

Jeżeli wdrożysz podstawowe zasady, które opisuje w niniejszej książce Masaaki Imai, droga do sukcesu jest otwarta. W pierwszej kolejności staraj się wdrażać rozwiązania, które pociągają za sobą niskie koszty, i pamiętaj, że dążenie do perfekcji z kaizen nie ma końca".

Mariusz Bryke, CEO Kaizen Institute Poland

Informacje dodatkowe o Gemba Kaizen. Zdroworozsądkowe podejście do strategii ciągłego rozwoju:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2018-08-24
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Gemba Kaizen. Zdroworozsądkowe podejście do strategii ciągłego rozwoju

Gemba Kaizen. Zdroworozsądkowe podejście do strategii ciągłego rozwoju - opinie o książce

Poradnik pokazujący możliwości wykorzystania japońskiej koncepcji zarządzania w różnych organizacjach. Praktyczne wskazówki, konkretne przykłady.
Gemba kaizen. Zdroworozsądkowe, niskokosztowe podejście do zarządzania
Masaaki Imai0
Okładka ksiązki - Gemba kaizen. Zdroworozsądkowe, niskokosztowe podejście do zarządzania

Opis metody zarządzania od lat z powodzeniem stosowanej w Japonii. Praktyczny przewodnik dotyczący możliwości wykorzystania kaizen w biznesie, produkcji...

Gemba Kaizen. Zdroworozsądkowe podejście do strategii ciągłego rozwoju
Masaaki Imai0
Okładka ksiązki - Gemba Kaizen. Zdroworozsądkowe podejście do strategii ciągłego rozwoju

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska