Heart of Ice

Tom 1 cyklu Miłość w Alpach

Gabriel Hartmann od wielu lat nie opuszcza swojej rezydencji na szczycie góry w jednej z alpejskich wiosek. Jego tajemniczość i pamięć o dramatycznych wydarzeniach sprzed lat podsycają plotki okolicznych mieszkańców o tym, że jest potworem o lodowym sercu.

Fizjoterapeutka Heidi Seiler ma na twarzy szpecącą skazę – źródło wielu upokorzeń, które towarzyszą jej od dziecka. Każdy kolejny związek rodzi tylko rozczarowanie i łzy, a ostatni sprawia, że raz na zawsze zamyka się na miłość. Chcąc zmienić coś wreszcie w swoim życiu, przyjmuje propozycję tajemniczego nieznajomego, która szczęśliwym trafem pojawia się w najgorszym momencie jej życia. Tylko czy to na pewno przypadek, a intencje mężczyzny są tak czyste, jak mogłoby się wydawać?

W malowniczej i ośnieżonej scenerii rozegra się współczesna i dosyć pokręcona wersja „Pięknej i Bestii”, gdzie Bestia nie ma tak strasznych kłów, a piękno zyska całkiem nową definicję.

Informacje dodatkowe o Heart of Ice:

Heart of Ice - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2024-01-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

„Uśmiecha się krzywo, ale wygląda to bardziej, jakby dzikie zwierzę szczerzyło kły. Mroczny, połyskujący wzrok sprawia, że po kręgosłupie przepływa mi prąd”.

Gabriel mieszka w swojej rezydencji na szczycie góry niczym filmowy Grinch. I tak postrzegany jest przez ludzi z miasteczka mieszkających u podnóża. Powiadają, że jego serce jest skute lodem. Propozycja pracy u Gabriela jest dla Heidi szansą na rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Tak naprawdę dziewczyna nie wie, na co się pisze.

Co takiego skrywa tajemniczy bohater? I jaką rolę w tym wszystkim ma odgrywać Heidi?

Książki Iwonki znam i bardzo lubię, więc gdy tylko pojawiła się zapowiedź nowej historii, to wiedziałam, że muszę ją poznać.

Znam już mniej więcej styl pisania autorki, ale tego, co tu otrzymałam, to się nie spodziewałam. Droga autorko nie znałam Cię od tej strony, oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Jestem oczarowana historią Gabriela i to zdecydowanie moja ulubiona książka od Ciebie.

Nasz główny bohater to człowiek tajemniczy i trochę dziwny, a jednocześnie seksowny i bardzo pociągający. Od pierwszej sceny przyciąga uwagę, chciałam jak najszybciej poznać wszystkie jego sekrety. Prawda okazała się zgoła inna, niż myślałam. Pozwoliła jednak spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy.

„Wróciły nocne koszmary i to w jeszcze gorszej formie. Ciemność, która mnie w nich pochłania, jest cięższa i bardziej upiorna. Mrok jest gęsty i lepki niczym smoła; oblepia mnie i utrudnia każdy ruch”.

Obawy Heidi oraz to, co przeżywała, w związku ze znamieniem na twarzy były takie realne i rzeczywiste, że zrobiło mi się jej żal. Przeżywałam wszystko wraz z nią bardzo emocjonalne. Wczułam się na całego.

W historii otrzymujemy dużo barwnych postaci. Najbardziej jednak w pamięć zapadł mi lokaj Reinfield. Ten siedemdziesięcioletni facet wielokrotnie wywoływał uśmiech na mojej twarzy. Do tej pory jak sobie przypomnę niektóre sytuacje, to śmieje się w duchu.

Książkę czyta się w trybie ekspresowym. Przy jej lekturze nie obchodzi nas nic poza przygodami Heidi i Gabriela. Tak się wciągnęłam, że nie spostrzegłam, a byłam na końcu już. Nie mogłam się oderwać, choć na chwilę.

Zakończenie wycisnęło ze mnie kilka łez. Już dłuższy czas nie wzruszyłam się na końcówce czytanej historii.

Tym bardziej czekam z niecierpliwością na kolejny tom o losach Hansa i Corinne.

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-11, Przeczytałam,
Przeklęta posesja
Iwona Jaworska0
Okładka ksiązki - Przeklęta posesja

Gdyby sarkazm miał twarz, byłaby to twarz emmeta hamiltona. „Bezczelny, niepoprawny, niedopasowany”, do perfekcji opanował sztukę prowokowania...

Szklana Forteca
Iwona Jaworska0
Okładka ksiązki - Szklana Forteca

Pewnego dnia Oliwia Holder wchodzi w zupełnie nowy świat, w którym musi sobie radzić nie wiedząc kto jest jej sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Jej cięty...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska