Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej ze wskazówkami dla użytkowników

Ta edycja zawiera pełny tekst Ustawy Zasadniczej wraz ze wskazówkami dla użytkowników. Objaśnienia w przystępny sposób pomagają użytkownikowi w zrozumieniu istoty oraz konsekwencji zapisanych w tej ustawie postanowień.

Autorem komentarza jest konstytucjonalista, dr Michał Szwast z Zakładu Praw Człowieka WPiA UW, pracownik Naczelnego Sądu Administracyjnego.

W marcu 2018 r. został wybrany na funkcję wiceprezesa zarządu Fundacji Edukacji Parlamentarnej. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu prawa konstytucyjnego oraz m.in. praw człowieka. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej to najważniejszy akt prawny Rzeczypospolitej Polskiej. Uchwalona została 2 kwietnia 1997 roku przez Zgromadzenie Narodowe, a zatwierdzona w ogólnonarodowym referendum 25 maja 1997 roku. Ogłoszona w Dzienniku Ustaw: Dz.U. z 1997 r. nr 78, poz. 483, weszła w życie 17 października 1997.

Złożona jest z preambuły i 13 rozdziałów obejmujących 243 artykuły.

Informacje dodatkowe o Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej ze wskazówkami dla użytkowników:

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2020-04-15
Kategoria: Prawo

Kup książkę Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej ze wskazówkami dla użytkowników

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej ze wskazówkami dla użytkowników - opinie o książce

Angielski World Today Technology & Science
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Angielski World Today Technology & Science

Angielski World Today to seria Audio Kursów przeznaczona dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. World Today przygotowano specjalnie z myślą o osobach...

Poznaj świat. Zwierzęta
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Poznaj świat. Zwierzęta

Poznaj świat zwierząt żyjących w morzu, na niebie i ziemi. Otwierając 100 okienek, możesz odkryć srodowisko zwierząt, w którym żyją, ich zwyczaje oraz przyjaciół....