Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

Ta edycja zawiera pełny tekst Ustawy Zasadniczej wraz ze wskazówkami dla użytkowników. Objaśnienia w przystępny sposób pomagają użytkownikowi w zrozumieniu istoty oraz konsekwencji zapisanych w tej ustawie postanowień.

Autorem komentarza jest konstytucjonalista, dr Michał Szwast z Zakładu Praw Człowieka WPiA UW, pracownik Naczelnego Sądu Administracyjnego.

W marcu 2018 r. został wybrany na funkcję wiceprezesa zarządu Fundacji Edukacji Parlamentarnej. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu prawa konstytucyjnego oraz m.in. praw człowieka. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej to najważniejszy akt prawny Rzeczypospolitej Polskiej. Uchwalona została 2 kwietnia 1997 roku przez Zgromadzenie Narodowe, a zatwierdzona w ogólnonarodowym referendum 25 maja 1997 roku. Ogłoszona w Dzienniku Ustaw: Dz.U. z 1997 r. nr 78, poz. 483, weszła w życie 17 października 1997.

Złożona jest z preambuły i 13 rozdziałów obejmujących 243 artykuły.

Informacje dodatkowe o Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej:

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej - opinie o książce

Teletubbies: Dipsy Dances
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Teletubbies: Dipsy Dances

One of four new board books to reintroduce each of the Teletubbies - Tinky Winky, Dipsy, Laa-Laa and Po. Mirroring the clever new series of Teletubbies...

Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Nowy porządek wolności Etyka społeczna Jana Pawła II - wizja dla zjednoczonej Europy

"Karol Wojtyła, papieş Jan Paweł II, naleşy do grona wybitnych osobowości XX wieku. Jako filozof i poeta, teolog i duszpasterz, biskup i papieş współtworzył...