Panie, abym przejrzał! Homilie na rok B

Ks. Mariusz Pohl (ur. w 1959 roku w Mogilnie), ukończył Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Poznaniu, święcenia kapłańskie przyjął w 1987 roku. Pracował jako wikariusz w Ostrzeszowie, Lesznie i Ostrowie Wielkopolskim; od 1994 r. przez 13 lat był proboszczem w Skrzebowej i dziekanem Dekanatu Raszkowskiego. Obecnie proboszcz Parafii św. Marcina w Odolanowie.

Chętnie głosi rekolekcje, codziennie mówi homilie, publikuje w „Przewodniku Katolickim”, „Różańcu”, „Opiekunie”, „Katechecie” i „Bibliotece Kaznodziejskiej”. Autor książek: Woń pokusy, smak prawdy; sakramenty i życie; Piękno rodzime; Zainteresowania: duszpasterstwo, wędrówki górskie po Beskidach, fotografowanie. Od dwudziestu lat uczestniczy w comiesięcznych spotkaniach biblijnych grupy kilku księży i świeckiego profesora.

"Pamiętam, jak wiele lat temu, jeszcze przed maturą, studiami i wstąpieniem do seminarium, na jednej z lekcji religii wyraziłem przed księdzem i klasą swój żal, że nie ma książek, które by strona po stronie, przypowieść po przypowieści tłumaczyły i pomagały zrozumieć Ewangelię. Był to rok 1977 – zupełnie inne czasy: Biblia Tysiąclecia czy Biblia Poznańska były dla przeciętnego śmiertelnika (czytaj: świeckiego) niedostępne. Popularnej literatury biblijnej też było jak na lekarstwo. Pozostawały tylko kazania, katecheza czy rozmowy z księdzem, ale i w tej dziedzinie możliwości były ograniczone.

Teksty, które składają się na tę książkę, dojrzewały podczas przygotowywania codziennych i coniedzielnych kazań; inne były owocem studium biblijnego; jeszcze inne rodziły się podczas comiesięcznych spotkań w małym gronie księży zapaleńców, którzy od lat, każdego miesiąca, zjeżdżali się z najodleglejszych krańców diecezji na spotkania biblijne.

Przekazuję je teraz takim jak ja zapaleńcom – i tym świeckim, którzy szukają mądrości z góry, i tym w sutannach, którzy być może zechcą potraktować je jako inspirację do własnych kazań. Wierzę, że ma to sens."Ks. M.Pohl

Informacje dodatkowe o Panie, abym przejrzał! Homilie na rok B:

Panie, abym przejrzał! Homilie na rok B - opinie o książce

Piękno rodzime
ks. Mariusz Pohl0
Okładka ksiązki - Piękno rodzime

Swoimi poruszającymi tekstami i niezwykłymi fotografiami Autor ukazuje piękno naszej Ojczyzny: piękno obecne wokół nas, a jednak nie zawsze przez nas dostrzegane...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska