Studio Tańca 3

Trzeci album zbiorczy humorystycznej serii, która sprzedaje się we Francji w milionowych nakładach.

Alia, Lusia i Julia chodzą po lekcjach do Studia Tańca, ale że zajęcia im nie wystarczają, dziewczyny tańczą wszędzie: w parku, na placu i w domu. Kiedy koleżanka daje im znać, że w zimowe ferie odbędzie się w Londynie nabór do świątecznego musicalu, od razu decydują się jechać. A kiedy szkoła organizuje spektakl o królewnie Śnieżce, z radością podejmują się odgrywania wyznaczonych ról. Nawet w wakacje nie mogą porzucić swojej pasji, wyjeżdżają więc na miesięczne tournée z przedstawieniem o historii tańca jazzowego. Każdy dzień niesie trzem przyjaciółkom kolejną wesołą przygodę związaną z tańcem!

Twórcami scenariusza serii jest dwoje francuskich autorów, którzy występują pod wspólnym pseudonimem Béka: zawodowy scenarzysta komiksowy Bertrand Escaich i pisarka powieści dla młodzieży Caroline Roque. Wspólnie stworzyli też bestsellerowy cykl Les Rugbymen. Z kolei Crip to pseudonim cenionego francuskiego grafika, który do scenariuszy duetu Béka rysuje także serię Les Fées Valentines.

Album zawiera oryginalne tomy 7-9.

Informacje dodatkowe o Studio Tańca 3:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-04-20, Ocena: 4, Przeczytałem,

TRZECI TANIEC

Wszystkie cztery serie wydawane w ramach linii „Komiksy są super” trzymają zbliżony, wysoki poziom. Każdy z nich oferuje więc świetną rozrywkę, niegłupią przy tym i znakomicie wykonaną. Nieważne więc czy czytelnik ma kilka lat i dopiero co nauczył się czytać, jest nastolatkiem kochającym dobre komiksy czy zupełnie dorosłą osobą, bez dwóch zdań znajdzie w tych opowieściach coś dla siebie. I dokładnie to oferuje właśnie „Studio tańca”, świetna seria komediowa, utrzymana w klimacie typowym dla współczesnych europejskich komiksów tego nurtu, a co za tym idzie oferująca wszystko to, czego od nich oczekujemy.

Bohaterkami „Studia” są Alia, Lusia i Julia, które nie tyle uczą się tańca, co nim żyją. Nieważne, szkoła, park, dom czy ulica, lato, jesień, zima czy wiosna, dziewczyny tańczą wszędzie i o każdej porze, nie przepuszczając żadnej ku temu okazji. Gdy nadchodzą mroźne miesiące i ferie, nasze bohaterki wyruszają do Londynu, wziąć udział w świątecznym musicalu. Na miejscu też nie próżnują, bo kiedy w szkole zorganizowane zostaje przedstawienie Królewna Śnieżka, jak myślicie, kto będzie chciał w nim wystąpić? A co, gdy przyjdą wakacje? Cóż, szykujcie się na tournée, które przybliży Wam dzieje tańca jazzowego! A to zaledwie początek!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/04/studio-tanca-3-beka-bertrand-escaich-i.html

Avatar użytkownika - hanczyk04
hanczyk04
Przeczytane:2021-03-23, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,
Amazing Spider-Man Globalna sieć 2 Mroczne królestwo
Okładka ksiązki - Amazing Spider-Man  Globalna sieć 2  Mroczne królestwo

Drugi tom przygód Spider-Mana z nowej serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Peter Parker rozwija międzynarodową działalność, a jego kolejnym przystankiem...

Czytam i rozwiązuję. Królewna Śnieżka
Okładka ksiązki - Czytam i rozwiązuję. Królewna Śnieżka

Kto pił z mojego kubeczka i kto spał w moim łóżeczku? Czyżby to była Królewna Śnieżka? Pogodne i zabawne adaptacje najbardziej lubianych baśni w nowej...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska