Szkarłatna litera

Świat, który nie wybacza grzechów miłości

W siedemnastowiecznej Nowej Anglii Hester Prynne zostaje publicznie upokorzona za cudzołóstwo i urodzenie nieślubnego dziecka. Purytańska społeczność skazuje ją na noszenie znaku hańby: szkarłatnej litery A. Bohaterka skrywa w sercu sekret, zmagając się z mroczną prawdą o mężu i kochanku. Po długich latach piętna dostrzega w sobie silną i inspirującą kobietę, mającą odwagę marzyć, wbrew koszmarom rzeczywistości.

Przyprawiająca o dreszcze jedna z najwybitniejszych powieści amerykańskich, okraszona oryginalnymi ilustracjami Mary Hallock Foote, niezmiennie fascynuje czytelników i krytyków. Buntuje się przeciwko konwenansom społecznym, zadaje na nowo pytania o moralność, winę i odkupienie.

,,Powieść zachwycająca i niezwykła; posiada tę zaletę, o której wspominałem już jako o czymś, co wyróżnia najlepsze utwory Hawthorne'a: niedającą się zdefiniować czystość i lekkość pomysłu i pióra... Ma w sobie niewyczerpany wdzięk i tajemnicę, jakie cechują wielkie dzieła".

Henry James, pisarz i krytyk literacki

Informacje dodatkowe o Szkarłatna litera:

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Data wydania: 2024-04-15
ISBN: 9788382032901
Tytuł oryginału: The Scarlet Letter

Tagi: Proza literacka

Kup książkę Szkarłatna litera

Opowieści z zaczarowanego lasu (#11). Opowieści z zaczarowanego lasu. Pigmeje / książka + CD audio. MITY GRECKIE
Nathaniel Hawthorne0
Okładka ksiązki - Opowieści z zaczarowanego lasu (#11).  Opowieści z zaczarowanego lasu. Pigmeje / książka + CD audio. MITY GRECKIE

Opowieść o olbrzymie Anteuszu, mądrym i silnym Herkulesie i małych ludzikach zwanych Pigmejami. Czy Anteusz przyjaźnił się z Pigmejami? Co go odróżniało...

Mity greckie cz1 Dziecięcy raj
Nathaniel Hawthorne0
Okładka ksiązki - Mity greckie  cz1 Dziecięcy raj

Dziecięcy raj to pierwszy z serii sześciu mitów greckich wchodzących w skład książki Opowieści z zaczarowanego lasu. Mity te zostały napisane specjalnie...