Tuptozaur

Wytuptaj dobry nastrój!

Mały dinozaur budzi się z pięknego snu i z radością zaczyna nowy dzień. Na pewno będzie równie wspaniały, jak jego sen. Tymczasem wszystko idzie nie tak... Młodszy braciszek dokucza mu i pokazuje język. Mały dinozaur jest tym poirytowany. Parska i tupie aż... uderza się w palec! Wtedy jeszcze bardziej się denerwuje. Na domiar złego na śniadanie nie dostaje ulubionego przysmaku. Tego już za wiele! Tuptozaur wpada w prawdziwą złość! Zaciska pięści, ryczy i płacze. Ale to, co nie najlepiej się zaczęło, wcale nie musi źle się skończyć. Trzeba tylko umieć spojrzeć na sprawy z innej strony.

"Tuptozaur" to urocza, zabawna i rymowana opowieść, która pokazuje najmłodszym, jak przezwyciężyć narastające uczucie złości i przegonić zły nastój.

Informacje dodatkowe o Tuptozaur:

Tuptozaur - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-07-11, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czytanie o emocjach motywuje do rozmowy, zabawy i budowania bliskości. Na tego typu wydania zawsze znajdzie się miejsce w naszej biblioteczce. Tematyka złości jest niesamowicie trudna, a książka "Tuptozaur" pomoże ją zrozumieć, a następnie okiełznać.

Każdemu z nas zdarzają się dni, które nie idą pomyślnie od samego rana. Tak dzieje się w przypadku Tuptozaura. Śniadanie mu nie smakuje, braciszek dokucza, uderza się nawet w palec. Ta cała mieszanka doprowadza go do skrajnych emocji, skupianiu się na negatywnych zdarzeniach, a w rezultacie do krzyków, robieniu przykrości innym, a po wszystkim już smutku. Pojawia się jednak dobra duszyczka, która podpowiada Tuptozaurowi, że ma prawo wybrać, jak się czuje. Wystarczy parę oddechów i zmiana perspektywy, a przede wszystkim dobroć serca. Gackozaur pomaga rozładować złość nowego przyjaciela i dokonać fantastycznyvh wyborów w stosunku do bliskich rozzłoszczonego dinozaura.

To mądra i pouczająca książka, która pięknie zabiera się za popracowanie z dziećmi nad tematem złości. Ilustracje są fantastyczne, a historię czyta się lekko i przyjemnie. Przedszkolaki na pewno będą zadowolne, zwłaszcza te, które są fanami dinozaurów.

W serii dotychczas pojawiły się tytuły:
"Zmartwiozaur" i Przytulozaur"

Polecam!

Tuptozaur" to niesamowita książka autorstwa Rachel Bright z uroczymi ilustracjami Chrisa Chattertona. To ujmująca opowieść o emocjach, która skupia się na niezwykle ważnym temacie, jakim jest radzenie sobie ze złością i negatywnymi uczuciami.

Spokojna drzemka Tuptozaura zostaje zakłócona w momencie, gdy młodszy brat rzuca w niego poduszką i szybko ucieka. Podczas pościgu za wymykającym się bratem, w niefortunnym obrocie wydarzeń, Tuptozaur potyka się i rani w mały palec u łapy, co wywołuje w nim przemożną frustrację. Jego gniew narasta, zwłaszcza gdy odkrywa, że śniadanie nie spełnia jego oczekiwań. Ten punkt kulminacyjny wyzwala wybuch skumulowanych emocji. Mały Dinozaur płacze, tupie z całej siły i krzyczy wywołując przerażenie u swoich przyjaciół.

Czy to oznacza, że dzień jest już stracony?

Bohater zdaje sobie sprawę z błędów, jakie popełnił i uczy się, jak zachować się w przyszłości odkrywając uzdrawiającą moc magicznego słowa "przepraszam".

Tekst napisany przyjemnym rymem ożywia lekturę, nadając jej lekki i kojący rytm. Urocze, kolorowe i całostronicowe ilustracje znakomicie współgrają z narracją dopełniając tekst tworząc niezapomniane doświadczenia wizualne. Wyrazista i bogata forma wizualna przenosi czytelnika w magiczny świat opowieści, gdzie wyobraźnia intensywnie rozkwita.

Wspaniałe ilustracje, pełne detali i zaskakujących elementów, pobudzają ciekawość i zachęcają do długiego zanurzenia się w historii. Dzieci z uśmiechem na twarzy będą bacznie przyglądać się każdemu szczegółowi na obrazkach, odkrywając nowe elementy przy każdej lekturze.

Kojący rytm słów w połączeniu z urokliwymi ilustracjami tworzą spokojną atmosferę, która łagodzi napięcie i przywraca równowagę. Dzięki temu tekst staje się nie tylko formą zabawy i nauki, ale także narzędziem relaksacji i odprężenia.

"Tuptozaur" umiejętnie przekazuje historie emocji i wyzwań, przed którymi stają najmłodsi oraz zapewnia cenne wskazówki, jak radzić sobie z falami narastających negatywnych uczuć. Ta serdeczna opowieść nie tylko wciąga, ale także działa kojąco, zachęcając dzieci do zrozumienia i rozwijania inteligencji emocjonalnej.

Mysz, która chciała być lwem
Rachel Bright0
Okładka ksiązki - Mysz, która chciała być lwem

Siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze!Poznajcie małą Mysz, która najbardziej na świecie chciałaby żeby inni zwracali na nią uwagę. Bycie małym nie jest...

Zmartwiozaur
Rachel Bright0
Okładka ksiązki - Zmartwiozaur

Zabawna, mądra i pięknie zilustrowana opowieść o radzeniu sobie ze zmartwieniami dla wszystkich małych dzieci! Najnowsza książka autorki bestsellerowych...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska