Wielkie nadzieje

Tom 2 cyklu Kanadyjskie wyprawy

Emmaline przez całe życie tęskniła za ojcem, którego straciła, gdy była jeszcze niemowlęciem. Po śmierci dziadka, jej ostatniego krewnego, dziewczyna znajduje w jego biurku listy, z których wynika, że jej ojciec, Randall, jednak żyje i mieszka w Kanadzie. Niewiele myśląc, Emma podejmuje decyzję, by odbyć podróż przez ocean i go odnaleźć.

Randall Moore ma nadzieję że jego niechlubna angielska przeszłość nigdy nie wyjdzie na jaw, a już na pewno nie w momencie, kiedy jest na dobrej drodze do pokonania w wyborach swojego największego rywala i zdobycia burmistrzowskiego stołka.

Konfrontacja ich dążeń może minąć się z oczekiwaniami. Jednak nauka, co w życiu jest najważniejsze, ma swoją cenę.

Informacje dodatkowe o Wielkie nadzieje:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2020-03-12
ISBN: 978-83-66297-50-0

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Wielkie nadzieje

Wielkie nadzieje - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2020-10-11,

Emma całe lata była pewna, że jest sierotą. Jednak po śmierci dziadka odnalazła w jego biurku listy świadczące, że ojciec jednak żyje, tylko wyjechał lata temu do Kanady. Emma rusza w podróż, by go odnaleźć. Niestety dla Randalla ich spotkanie nie jest miłą niespodzianką. Ma na głowie rodzinę (która nie wiedziała nic o istnieniu Emmy) i karierę polityczną. Córka, która go odnalazła, burzy ten uporządkowany świat. Czy ojciec i córka jednak się dogadają? Czy Emma znajdzie szczęście w Kanadzie, czy będzie musiała wracać do Anglii?

Zapraszam na podróż przez ocean i liczne emocje.

dr Kalina Beluch

"Wielkie nadzieje" to historia młodej kobiety, Emmaline, która pragnie odnaleźć swojego ojca. W tym celu wybiera się w daleką podróż, wraz ze swoim przyjacielem Jonathanem. Po dotarciu na miejsce, nie zostaje jednak mile przyjęta, a jej obecność staje się problemem. Czy kobiecie uda się wkraść w łaski rodziny? Czy wreszcie zyska ojca, którego zawsze pragnęła?

Historia Emmy to część druga z serii "Kanadyjskie wyprawy". Autorka, Susan Anne Mason stworzyła tę serię, jako zbiór zupełnie różnych, praktycznie nie związanych ze sobą historii. Stąd też, bez obaw możecie sięgnąć po dowolny tom, nie martwiąc się nieznajomością poprzednich.
Akcja książki rozgrywa się w 1919 roku. Główni bohaterowie mimo iż podróżują razem, nie są ze sobą spokrewnieni. Staje się to przedmiotem częstych pytań i nieprzychylnych spojrzeń. Są to czasy, gdy o pozwolenie na zaloty, należy pytać ojca, a umawianie się powinno być w towarzystwie przyzwoitki.
Niewiarygodny klimat całej opowieści dodają stroje i zachowania bohaterów.
Zarówno Emma, jak i Jonathan posiadają swoje problemy. Ona rodzinne, on traumatyczne. Mężczyzna walczył na wojnie, w dzieciństwie został sierotą. Przez przebyte doświadczenia niejednokrotnie ma napady paniki, czy nieprzyjemne sny. Od dawna swoje uczucia żywi do Emmy, jednak ta, nie dostrzega ich.
Jest ona kobietą silnie skoncentrowaną na rodzinie, poznaniu swoich korzeni. W momencie, gdy poznaje ojca, a ten nie jest zadowolony z jej niespodziewanej wizyty, postanawia zrobić wszystko, aby wkraść się do rodziny. Randall, ojciec, ma jednak ważniejsze plany i jego priorytetem są wybory burmistrza. Wieść o porzuconej córce mogłaby wpłynąć nieprzychylnie na jego kandydaturę, więc rozpoczyna lawinę kłamstw...

Susan Anne Mason stworzyła przepiękną opowieść inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami jej babki. W historii tej nie tylko przedstawia problemy rodzinne, lecz porusza również kwestię miłości, wartości i stosunków międzyludzkich. Swoją książkę opatruje wiarą, podkładając w bohaterach oddanie Bogu.
Całość dopełnia cudownym klimatem, który wręcz przenosi nas do XX wieku.
Myślę, że ta opowieść zapewni niezapomnianą przygodę miłośnikom literatury obyczajowej. Jest lekka, przyjemna i zdecydowanie warta przeczytania.

Przysięga miłości
Susan Anne Mason0
Okładka ksiązki - Przysięga miłości

Kiedy dwie zranione dusze odnajdują uzdrowienie, nieopodal musi czaić się miłość. Po udarze mózgu u matki studiująca medycynę Deirdre O’Leary...

Irlandzkie Łąki
Susan Anne Mason0
Okładka ksiązki - Irlandzkie Łąki

Brianna i Colleen O’Leary wiedzą, że ich ojciec – irlandzki imigrant osiadły w Stanach Zjednoczonych – oczekuje, że dobrze wyda za mąż...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska