Zostawcie mnie!

Szym Pansik, bohater bestsellera „New York Timesa” powraca po raz kolejny - tym razem w komiksie. Dzięki przyjaciołom przekonuje się, że sam cel to tylko część sukcesu: o wiele więcej frajdy może dawać samo dążenie do celu. Nawet jeśli droga okaże się nieco dłuższa niż zakładaliśmy. I nawet, jeśli chcieliśmy ją pokonać sami, ale wyszło zupełnie inaczej.

Wraz z dziećmi przekonajcie się, czy Szym Pansikowi uda się zdobyć idealną pomarańczę i dlaczego właściwie tak bardzo mu na tym zależy. Dzięki Szym Pansikowi dzieci dowiedzą się, że zaakceptowanie niespodziewanych okoliczności może pomóc czerpać radość z tego, co nam się na co dzień przytrafia.

Informacje dodatkowe o Zostawcie mnie!:

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2022-07-13

Kup książkę Zostawcie mnie!

Zostawcie mnie! - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-07-17, Ocena: 6, Przeczytałam,

Wiele osób, czy też dzieci lubi robić wszystko samemu. Sami chcą jeść, ubierać się i wychodzić na spacer. Dokładnie z takim samym podejściem jest tutaj Szym Pansik. Jest piękny środowy dzień w dłoni ulubiona pomarańcza, która pomaga mu się odstresować, więc czego chcieć więcej? Maszeruje więc między drzewami, aż tu nagle słyszy chrupanie. Zaczyna więc wypatrywać postać, która zakłóca mu spokój. Kiedy już się pojawia Szym Pansik coraz mocniej zaciska swoją antystresową pomarańczę chcąc by pomogła mu się zrelaksować. Już prawie mu się udaje osiągnąć spokój, kiedy nagle dołącza do nich kolejne zwierzę i następne. Wszyscy akurat dzisiaj chcą mu towarzyszyć, co go bardzo irytuje. Nikt z obecnych nie rozumie jego potrzeby bycia samemu. Kiedy to do niego dociera, staje się coś strasznego. Jego ukochana pomarańcza zostaje zniszczona. Wpierw jest zły, ale później smutnieje. Na szczęście nie spodziewa się, że osoby, które wcześniej go denerwowały, teraz chcą mu pomóc zdobyć inną pomarańczę. Tylko muszą się bardzo spieszyć, gdyż łasuchów na nią jest całkiem sporo. Jak sądzicie, czy uda im się tak zgrać, że Szym Pansik odzyska swój spokój? W przerwie między historią naszego bohatera przeczytamy o ssakach naczelnych i małpach człekokształtnych. Co ich różni i jak wyglądają. Poznacie również ulubioną przekąskę taty Szym Pansika i nawet sami będziecie mogli ją zrobić:-) To tajny przepis, który potrafi zadowolić każdego. Sami możecie się przekonać:-)
Podsumowując, książka uczy, że każdy ma prawo do chwili samotności, jednak w grupie zawsze jest raźniej. Nie należy być niemiłym do osób, które chcą się z nami zaprzyjaźnić, gdyż w razie problemu można na nich polegać. Warto również dążyć do celu, choćby po drodze była cała masa problemów. Z pewnością na końcu naszej przygody będzie czekało nas wyczekiwane szczęście. Nie warto się zrażać, gdyż wtedy z pewnością będziemy smutni. Nigdy również nie wiadomo, czy nieprzewidziane sytuacje nie okażą się być tymi lepszymi i milszymi. Piękna bajka w formie komiksu, która zachwyca ilustracjami. Bardzo ją polecam:-)

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska