Aktoreczka

Są książki, które czarują od pierwszego zdania, od pierwszego napisanego akapitu.

Taką powieścią okazała się dla mnie najnowsza powieść Barbary Wysoczańskiej-"Aktoreczka "

Usiadłam wygodnie z kubkiem herbaty w ręce, obok stał talerzyk z ciastkami, w tle cicho grała muzyka mojego ulubionego zespołu.

Ruszyłam na spotkanie z Lauren Evans i przeniosłam się do Nowego Jorku. Był rok 1950 i choć Fabryka Snów przeżywała rozkwit nie dla wszystkich nastał szczęśliwy czas.

Polski fotograf Konrad Rogowski przybył za ocean z wymęczonej wojną ojczyzny wraz z córką Emilką i szwagierką Heleną. Mężczyzna miał jednak jasno określony cel.

Pragnął ukazać prawdę o tym co widział w zrujnowanej wojną Warszawie.

Chciał by świat dowiedział się o tym co spotkało jego rodaków najpierw z rąk hitlerowców, a później ze strony sowietów.

Ale jego podróż miała również motyw bardziej osobisty- zemstę.

Człowiekiem który nieustannie prześladował Rogowskiego w myślach był wysoko postawionym niemieckim oficerem, członkiem SS.

Szybko okazało się, że odpowiedzi dotyczące zbrodniarza może posiadać uwielbiana w całej Ameryce aktorka-Lauren Evans.

Co połączy tych dwoje? Jakie tajemnice zostaną uwolnione?

Czy Hollywood naprawdę jest rajem jakim się wydaje?

Czytam naprawdę dużo książek, lecz niektóre tytuły to prawdziwe perełki.

Aktoreczka to historia od której nie sposób było się oderwać i nim się zorientowałam przeczytałam połowę, choć pragnęłam dawkować sobie przyjemność delektując się kolejnymi stronami jak ukochaną szatlotką czy truskawkami.

Bohaterowie ukazani w tej fabule są wprost cudowni i bardzo szybko pokochałam zarówno Lauren jak i Konrada.

Uwielbiam również Lizzie czy Emilkę ,ale nie zdradzę Wam więcej-to po prostu trzeba odkryć na własną rękę.

Emocje przelane przez autorkę w tych trzydziestu rozdziałów to prawdziwa słodko-gorzka mieszanka w której nie brakuje żadnego składnika.

Emocje, tajemnica, bolesna przeszłość i przede wszystkim miłość okraszone aurą Nowego Jorku z lat 50. XX wieku, to coś niezwykłego.

Jeśli szukacie czegoś co w pełni pochłania i wciąga a przy tym zaskakuje-ta książka jest dla Was.

Gorąco polecam ❣️

Kup książkę Aktoreczka

Cena wolności
Barbara Wysoczańska0
Okładka ksiązki - Cena wolności

W KRAJU, KTÓRY JEST ZNIEWOLONY, GDZIE LUDZIE WALCZĄ O BYT I O WOLNOŚĆ, GDZIE NIE WOLNO NAM MÓWIĆ PUBLICZNIE PO POLSKU, NIE MA MIEJSCA NA PRAWA KOBIET. ...

Świat na nowo
Barbara Wysoczańska0
Okładka ksiązki - Świat na nowo

Historia wyłaniającej się z gruzów Polski, wielkich uczuć, troski i zrozumienia, które miały zbudować świat na nowo. Kończy się II Wojna Światowa, a w...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;