Aktoreczka

Gdybyście musieli wybierać, to wolelibyście być piękni, sławni, czy bogaci? A może porzucilibyście światowy blichtr dla tak prozaicznych i często niedocenianych wartości jak spokój, zdrowie i szczęście? Bo często to, co z wierzchu najbardziej błyszczy po rozpakowaniu okazuje się rozbitą skorupą.

Barbara Wysoczańska w najnowszej powieści „Aktoreczka”, której okładka oczarowała mnie od pierwszego wejrzenia, zabiera nas do hollywoodzkiego świata filmu lat 50., przeciwstawiając wystawionemu na pokaz fanów idealnemu obrazowi opływającemu pieniędzmi, pięknem i uśmiechami, to co skrywa kurtyna.

Wszelkie cienie i blaski sławy skupia w osobie aktorki Lauren Evans, która swój sukces okupiła olbrzymim poświęceniem. Towarzyszymy jej w wewnętrznej podróży – od świateł Hollywood do jej prywatnych dramatów. Odkrywamy, że za maską, którą przywdziewa na użytek publiki kryje się zraniona kobieta, próbująca uporać się z własnymi demonami i poszukująca miłości, a tajemnice z przeszłości ciążą jej niczym głaz.

Poprzednie powieści Autorki osadzone były w Polsce wojennej i powojennej, więc i teraz nie mogło zabraknąć akcentu nawiązującego do tego tragicznego okresu. Konrad Rogowski, drugi z głównych bohaterów, jest polskim fotografem przebywającym na emigracji. Walczy o nagłośnienie zbrodni wojennych na ludności cywilnej, ale owładnięty rządzą zemsty i wyrzutami sumienia, zrobi wszystko, by odnaleźć nazistę odpowiedzialnego za śmierć jego żony.

W jaki sposób zetkną się losy tych dwojga, tak bardzo różniących się pod każdym względem osób? Tego Wam nie zdradzę, ale powiem tylko, że ich nieoczywistą relację śledziłam z ciekawością i pewną podejrzliwością długo nie mając pewności, jakie intencje przyświecają obu stronom.
Okładka mnie oczarowała, ale to w klimacie tej powieści i jej jakże wyrazistych bohaterach totalnie się zakochałam. I zupełnie nie przeszkadzała mi pewna przewidywalność fabuły, po prostu dałam się porwać emocjom!

W tę piękną, romantyczną historię przetykaną sekretami Autorka ponownie wplata wartości tak ważne i aktualne, które dają kobietom siłę i odwagę, by podążać za marzeniami, by walczyć o siebie i swoją godność. By w końcu potrafić wybrać to, co w życiu naprawdę ma znaczenie.

Informacje dodatkowe o Aktoreczka:

Kup książkę Aktoreczka

Cena wolności
Barbara Wysoczańska0
Okładka ksiązki - Cena wolności

W KRAJU, KTÓRY JEST ZNIEWOLONY, GDZIE LUDZIE WALCZĄ O BYT I O WOLNOŚĆ, GDZIE NIE WOLNO NAM MÓWIĆ PUBLICZNIE PO POLSKU, NIE MA MIEJSCA NA PRAWA KOBIET. ...

Świat na nowo
Barbara Wysoczańska0
Okładka ksiązki - Świat na nowo

Historia wyłaniającej się z gruzów Polski, wielkich uczuć, troski i zrozumienia, które miały zbudować świat na nowo. Kończy się II Wojna Światowa, a w...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;