Będziesz tego żałować

Tom 1 cyklu Uwikłane

Przeczytałam wszystkie wydane książki Pani Alicji. Najbardziej podobała mi się trylogia Oczy wilka. Z pozostałych trzech najlepsza wg mnie była ,,Stażystka", pozostałe były tylko dobre. Kiedy wydany został thriller ,,Będziesz tego żałować", stwierdziłam, że dam jeszcze szansę autorce. Już wiem, że dobrze zrobiłam.

Główną bohaterką książki jest młoda, pełna życia kobieta Iga. Jej jedynym problemem był fakt, że nie udało jej się stworzyć udanego związku z żadnym mężczyzną. Właśnie zerwała z kolejnym. Mężczyzna bardzo agresywnie odpowiedział na wieść o zerwaniu. Przez co Iga poczuła dyskomfort i strach przed spotkaniem z nim. Tym bardziej, że ma wrażenie jakby ktoś ją ciągle obserwował. Iga zaczyna się bać.

Pewnego wieczoru jej przyjaciółka Ania, dzwoni z informacją, że za chwilę będzie u niej. Dziewczyna była tajemnicza i nie chciała zdradzić z czym przychodzi. Ania jednak nie dociera do mieszkania Igi. Okazuje się, że w drodze została napadnięta i uderzona w głowę, obrażenia sprawiły, że straciła pamięć. To wydarzenie spowodowało, że strach Igi sięgnął zenitu. Wie że musi coś zrobić bo inaczej zwariuje. Wtedy zaczyna zauważać reklamy tajemniczego Osiedla Marzeń, które jest istną fortecą. Iga długo bije się z myślami, co robić. Decyzję podejmuje w wyniku splotu wydarzeń, które nie pozwalają jej na inną decyzję. Zamieszkuje na tajemniczym osiedlu.
Nowe miejsce zamieszkania, sprawia, że Iga powoli odzyskuje równowagę. Są jednak warunki które musi spełnić Iga, by tam mieszkać. Oraz zostaje zmuszona do życia w zgodzie z trzema zasadami, których nie wolno jej złamać, bo jest to karane.

Kto okaże się prześladowcą dziewczyny? Czy Iga odnajdzie w końcu spokój?

Przyznam się, że ta książka miała być ostatnią szansą dla autorki. Postanowiłam, że jak nie spodoba mi się, nie przeczytam nic co wyjdzie spod jej pióra. Okazało się, że ,,Będziesz tego żałować" to naprawdę dobry thriller i choć początkowo czytałam go z małym zainteresowaniem, potem nie mogłam się od niej oderwać.

Książka napisana jest prosto. Nie ma jakieś zawrotnej akcji, przyspiesza na sam koniec, powodując, że nie mogłam w to uwierzyć co czytałam. Cała powieść to opis wewnętrznego rozdarcia i walki Igi o każdy normalny dzień, potem był powrót do normalności i znowu bomba, która rozerwała życie dziewczyny na strzępy. Ale Sinicka tak to wszystko opisywała, że chciało się to czytać i poznać w końcu prowodyra strasznej spirali strachu w życiu tej biednej kobiety.

Sinicka pokazała, że strach może obezwładnić, powodować, że człowiek traci zdolność logicznego myślenia. Ludzie żyjący w strachu mogą popełniać błędy, których normalnie by nie popełnili i robić rzeczy których nigdy nie zrobili by. Życie w strachu jest straszne. Momentami sama odczuwałam go na plecach, kiedy czytałam zmagania Igi. To nie było przyjemne uczucie brrr Obyśmy nigdy nie byli zmuszeni do przeżycia czegoś podobnego w realnym życiu.

Jak pisałam wyżej to była książka ostatniej szansy, którą dałam autorce. Teraz już wiem, że na pewno sięgnę po kolejny tom serii Uwikłane, bo bardzo mi się spodobał styl tej serii. Jest inny, bardziej wyrazisty i ma to coś czego brakowało mi w poprzednich książkach.
Gratuluję Pani Alicjo świetnego pomysłu na super serię i zniecierpliwością czekam na kolejną część.

Oczywiście polecam

Informacje dodatkowe o Będziesz tego żałować:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2021-05-19
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Zobacz opinie o książce Będziesz tego żałować

Kup książkę Będziesz tego żałować

- Myślisz, że tylko kobietom wolno odczuwać strach?

- Uważam, że każdy może go odczuwać w równym stopniu. To nie zależy od płci, ale od wrażliwości.

Zamknij oczy
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Zamknij oczy

Ludzie się nie zmieniają, tylko zakładają lepsze maski. Artur obiecywał, że po narodzinach dziecka zmieni status swojej działalności. Choć dla mieszkańców...

Winna
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Winna

Ona jest zawsze winna... Wendy jest wyczerpana. Otaczają ją toksyczni ludzie: jej ojciec, który obwinia ją o wypadek z przeszłości i jej były ukochany...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska