Droga na szczyt

„Droga na szczyt” to historia o walce, cierpieniu i wielkiej miłości, a to wszystko umiejscowione w tle zdobywania najwyższego szczytu Ziemi, czyli Mount Everestu.

Livia jest panią prezes jednej z warszawskich firm, którą współprowadzi ze swoim narzeczonym. Daniel natomiast jest znanym himalaistą, pasjonatem górskich szczytów, który na jednej z wypraw stracił miłość swojego życia. Drogi Livii i Daniela krzyżują się w momencie, kiedy ten drugi poszukuje sponsora swojej kolejnej wyprawy. Livia zgadza się sfinansować jej część, jednak pod warunkiem, że razem z nim i resztą ekipy pojedzie zdobywać szczyt. Co na to Daniel? Czy zgodzi się na wspólne zdobywanie szczytu ? Czy coś jeszcze połączy tę dwójkę poza miłością do gór ?

Ta pozycja to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale z pewnością nie ostatnie. Książka ta jest bardzo dobrze napisana, wszystko stanowi spójną całość i nie brakuje tu wielu różnorodnych emocji.

Autorka, mimo, że jak sama zaznacza, nie wspina się na szczyty górskie, to wykonała ogromną pracę zaznajamiając się z tematem. Czytelnik ma wrażenie, że razem z bohaterami odbywa podróż na sam szczyt Mount Everestu. Zapoznany zostaje również z wszelkimi górskimi zwyczajami oraz etapami zarówno poprzedzającymi wyprawę, jak i odbywającymi się w jej trakcie. Dzieje się to wszystko oczywiście w połączeniu z ogromnymi emocjami, których w czasie takich wspinaczek nie brakuje.

Poza oczywiście wątkiem górskim możemy śledzić również wątek miłosny – rosnącego, zakazanego pożądania i uczucia pomiędzy głównymi bohaterami. Nie brakuje tu również wielu scen miłosnych, które są jednak napisane w tak subtelny sposób, że czytanie jest jedną, wielką przyjemnością.

Uwielbiam tę książkę za to, że mimo iż jest to zdecydowanie książka o podłożu erotycznym to posiada fabułę, czego w wielu innych książkach erotycznych czasami trudno doświadczyć. Nie jest to historia tylko o uniesieniach miłosnych, ale również o wewnętrznej walce bohaterów zarówno z samymi sobą, jak i z pragnieniem, które ich ogarnia.

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Jedyny jej minus to, że tak szybko się skończyła. Polecam wszystkim!

Informacje dodatkowe o Droga na szczyt:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-02-10
Dodał/a opinię: Anna Kubera

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt bóg

Zobacz opinie o książce Droga na szczyt

Kup książkę Droga na szczyt

Nowa tożsamość
Ewelina Dobosz0
Okładka ksiązki - Nowa tożsamość

Igor przeżywa dramat. Żona, która go zdradziła, została zamordowana. Mężczyzna musi uciekać, zanim zostaną mu postawione zarzuty. Na fałszywych...

Utrata kontroli
Ewelina Dobosz0
Okładka ksiązki - Utrata kontroli

Łatwo stracić kontrolę, kiedy buntują się zmysły. Łączenie pracy i życia prywatnego nie zawsze dobrze się kończy. Przekonuje się o tym Rafał, urzędnik...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska