Gustaw, nieśmiały duszek

"Gustaw pragnął być częścią grupy. Tak bardzo chciał się z kimś zaprzyjaźnić..."
Dzieci straszy się duchami. Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego? Czy duchy nie mogą być przyjazne? Czy muszą być w większości przedstawiane jako te złe, które straszą małe istotki w nocy?
Gustaw to ten dobry duszek, choć bardzo nieśmiały, który pragnie mieć przyjaciół. Chce się bawić, spędzać z nimi czas. Przecież nikt nie lubi być samotny, prawda? Jednak strach przed zawieraniem znajomości w jakiś sposób paraliżował tego uroczego duszka. Kocha za to grę na skrzypcach! W końcu postanowił być dzielny i zaprosił straszydła na swój koncert skrzypcowy. Jaki będzie finał jego zmagań?
"Gustaw, nieśmiały duszek" to przeurocza historyjka, która skradnie serca Waszych pociech. Mówi ona przede wszystkim o przełamaniu swojej nieśmiałości i strachu przed zawieraniem nowych znajomości. Niełatwo jest podejść, zaczepić inne dziecko i zaprosić do zabawy. Nie każde dziecko ma ten komfort, by swobodnie czuć się w towarzystwie nieznanych mu wcześniej rówieśników. My, dorośli, także miewamy takie opory, bądź z nieśmiałości nie wyrośliśmy. Za to możemy wspierać młodocianych, czytając im "Gustawa", czy inne podobne historie, które po przeczytaniu i przedyskutowaniu zachowania bohatera, mogą ułatwić zawierania nowych kontaktów. Sprawić, by urosły im skrzydła (odwaga) i z przyjemnością i poczuciem swobody, bezpieczeństwa, mogły korzystać z uroków dzieciństwa wśród przyjaciół.
Treści nie ma za wiele, więc jest to idealna książeczka dla mniejszych dzieci, które nie potrafią czytać, jak i dla tych, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. Prosta i bardzo wartościowa treść sprawia, że jest w zupełności zrozumiała i nie nudzi, wręcz przeciwnie, skłania ku rozmowom na temat wydarzeń z książki. Oprócz pięknego przekazu, na szczególne uznanie zasługują ilustracje. Są przecudowne! Od razu przyciągają wzrok i dzieci chętnie opowiadają, co na danej stronie się dzieje. Wszystko oprawione jest piękną i twardą okładką, a większy format sprawia, że książeczka jest bardziej przejrzysta i jest więcej miejsca na te cudowne ilustracje.
Jako rodzic jestem oczarowana treścią i obrazami, jakie miałam okazje odkryć w trakcie tej lektury. Moje dziewczynki również zachwycały się Gustawem i chętnie po niego sięgają. Myślę, że szybko się to nie zmieni. Bardzo Wam polecamy! Zwłaszcza, że Halloween tuż tuż, więc to idealny prezent na tę okazję.

Informacje dodatkowe o Gustaw, nieśmiały duszek:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-10-26
Tytuł oryginału: Gustavo, the Shy Ghost
Dodał/a opinię: gdziejatamksiazk

Tagi: Dzieci od ok. 5 lat

Zobacz opinie o książce Gustaw, nieśmiały duszek

Kup książkę Gustaw, nieśmiały duszek

Księga zaklęć