Jedno życie wystarczy

Tom 1 cyklu Nie czas na miłość

Po książki Pani Edyty Świętek, sięgam niejako w ciemno. Już kilka lat temu poznałam jej twórczość i od tej pory jestem wierną czytelniczką. Problemy poruszane przez Autorkę w jej powieściach są takie prawdziwe.

Rozalia Kmiecik jest matką. Matką siedmiorga dzieci. Kobieta i jej rodzina zmaga się z problemami finansowymi, nałogiem alkoholowym. Mąż Rozalii i ojciec dzieci, nie stroni od alkoholu. Często podnosi rękę na kobietę i dzieci. Kilka razy został już aresztowany za kradzieże.

Aniela to jedno z najmłodszych dzieci Rozalii. Od dzieciństwa była inna niż reszta rodzeństwa. Spokojna, chętna do pomocy, zaradna. Młodsza siostra matki była jej wzorem i osobą która poświęcała jej czas. Dorastająca dziewczyna zrobi wszystko aby nie skończyć jak matka.

„Ech… Kto nie słucha ojca i matki, ten słucha psiej skóry – przywołała słowa świętej pamięci babci, wielkiej strażniczki, moralności, która na każdym kroku przestrzegała ją przed zbytnią poufałością z chłopakami. Miała rację, stara. Na co mi przyszło? Gdyby nie tamta dziewczęca przekora i upór, to może wyszłabym za mąż za jakiegoś urzędnika? Może byłoby mi dzisiaj o wiele lżej? A tak człowiek bez przerwy uwiązany jak w kieracie! Praca, dom, praca, dom i znikąd żadnej pomocy. Ślubny to już ani nie przytuli, ani dobrego słowa nie powie. A do bicia wyrywny!”

Tak rozmyślała Rozalia bolejąc nad swoim losem. Ale to nie jedyne zmartwienie kobiety. Od lat skrywa jeszcze wielką tajemnicę, której nie zdradziła dotąd nikomu. Wie że jej czyn wpłynie na dalsze życie Anieli. Jesteście ciekawi? Przeczytajcie powieść Pani Edyty.

Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Skarpa Warszawska. Zapraszam na stronę: https://www.skarpawarszawska.pl/

Wydawnictwo Skarpa Warszawska

Ilość stron: 304

Data premiery: 10 marca 2021

Informacje dodatkowe o Jedno życie wystarczy :

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2021-03-10
Dodał/a opinię: Małgorzata Przyczyna

Zobacz opinie o książce Jedno życie wystarczy

Kup książkę Jedno życie wystarczy

Łąki kwitnące purpurą. Spacer Aleją Róż tom 2
Edyta Świętek0
Okładka ksiązki - Łąki kwitnące purpurą. Spacer Aleją Róż tom 2

Rodzina Szymczaków powraca w powieści będącej kontynuacją równie udaną, co pierwszy tom ich przygód. Edyta Świętek sprostała oczekiwaniom...

Czas miłości
Edyta Świętek0
Okładka ksiązki - Czas miłości

Poruszająca historia o tym, jak jedna decyzja może zmienić los…Po latach emocjonalnej pustki w życiu Anieli Kmiecik przychodzi czas na miłość. O...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska