Krzyż Pański

Pisałam już wam o tym, że do historii mam słabość i dlatego zdawałam maturę z tego przedmiotu. Z uwielbieniem zaczytuję się wszystkimi informacjami z zamierzchłych czasów, a gdy jeszcze przy tym można odszukać zaginione artefakty lub skarby, to dla mnie przysłowiowa wisienka na torcie.

Leszek Herman swoją powieścią idealnie wpasował się w mój gust czytelniczy. Fabułę książki oparł na autentycznych zdarzeniach i postaciach, które wplótł fantastyczną opowieść. Zapewniam, że ta wielowątkowa lektura jest niezwykle ciekawa, od pierwszych stronic intryguje i wciąga czytelnika.

Pochłaniając kartka za kartką czułam się jak ryba w wodzie. Intrygi, sensacje i chęć zdobycia cennego skarbu, pociągną za sobą wiele osób, które narażają swe życie byleby tylko osiągnąć zamierzony cel.

Wszystko zaczęło się w Wielkiej Brytanii, gdzie pracownik archiwum narodowego odnalazł dwie skrzynie pochodzące z pierwszych lat po drugiej wojnie światowej. W środku znajdowały się teczki pełne dokumentów polskiej hrabiny. Żyjąca spadkobierczyni Anna Fleming i jej wnuczka Karen postanawiają odszyfrować wskazówki zawarte w testamencie i odszukać zaginioną trzecią skrzynię. Niestety nie tylko one chcą tego dokonać.

Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? Czy ich życie będzie w niebezpieczeństwie? Kto jeszcze bierze udział w wyścigu po skarb?

Uwierzcie mi proszę, że ta książka jest niezwykła, tyle w niej cennych i wartościowych informacji a także sensacja z wątkiem kryminalnym, który zachwyci każdego pasjonata tego gatunku. Zaznaczam od razu, że podczas czytania należy się bardzo skupić, gdyż natłok postaci i ich koligacji a także ogrom historycznych zagadnień, legend może nie jednego przytłoczyć, co może spowodować pogubienie się.

Przez całą powieść ogarnięta byłam przeróżnymi emocjami, sensacja powodowała we mnie napięcie a głowa przepełniona była od domysłów i spekulacji. Zakończenie mnie usatysfakcjonowało i jestem zachwycona tą pozycją.

Kochani zachęcam was bardzo gorąco do tej rewelacyjnej lektury, podążajcie wraz z genialnie wykreowanymi bohaterami przez prawie pół kontynentu i pomóżcie im w odkryciu tej misternie zaszyfrowanej zagadki. Polecam!

Informacje dodatkowe o Krzyż Pański:

Kup książkę Krzyż Pański

Biblia diabła
Leszek Herman0
Okładka ksiązki - Biblia diabła

Według legendy Kordula była dwórką brytyjskiej księżniczki zamordowanej wraz z dziesięcioma tysiącami dziewic przez Hunów. Jej szczątki uznano za święte...

Szachownica
Leszek Herman0
Okładka ksiązki - Szachownica

Mroczne sekrety, wampiryczne rytuały, przeszłość, o której nikt nie powinien się dowiedzieć   Nowy Jork, rok 1829. Do portu przyjeżdża kobieta z misją...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska