Ktoś mi bliski

Uwielbiam książki, które dają mi wytchnienie, po które mogę sięgnąć z pewnością, że będzie to cudowna przygoda, takie odczucia zawsze towarzyszą mi, kiedy w rękach mam nową powieść jednej z moich ulubionych autorek.
Ktoś mi bliski to historia bardzo złożona, głównymi bohaterkami są siostry Zoja i Lena Wiśniewskie, które mają artystyczną duszę i prowadzą klimatyczny sklep, w którym dają drugie życie wyjątkowym przedmiotom. Pewnego dnia tajemniczy mężczyzna przynosi im kilka skarbów, między innymi wspaniały medalion i tutaj historia zaczyna nabierać tępa oraz pojawia się wielu nowych bohaterów.
Książki tej autorki to dla mnie pewniaki, nikt nie potrafi stworzyć tak ciepłego klimatu pełnego wzajemnej miłości, jak ona, a tym razem mam wrażenie, że został rozbity bank słodkości oraz życzliwości. Bohaterką, która sprawia, że ta powieść staje się wyjątkowa, jest Celina Horn, kobieta nie miała łatwego życia, najpierw straciła młodzieńczą miłość, potem męża, a następnie syna, ale pomimo swojego wieku i tego, co przeszła, jest pełna energii i zaraża wszystkich optymizmem. Kobieta jest również wolontariuszką i wspiera chore dzieci, które mają małe szanse na wyzdrowienie, a pomimo to ona wierzy, że wszystkie czeka szczęśliwie zakończenie.
Historia moim zdaniem pokazuje trochę taki alternatywny świat, w którym wzajemna pomoc, szacunek do drugiego człowieka oraz bezinteresowność to codzienność, bardzo chciałabym, żeby tak było naprawdę. Cała otoczka tej opowieści jest naprawdę magiczna i jest tu sporo wątków, niektóre moim zdaniem warto pociągnąć dalej i mam nadzieję, że tak się właśnie stanie, bo ja zawsze mocno zżywam się z bohaterami i ciężko mi się z nimi rozstać.
W tej książce znajdziemy otuchę, wparcie, spokój i zrozumienie, ciężko się od niej oderwać i zdecydowanie zostaje smutek w sercu, że to już koniec, chciałabym przeżyć to wszystko jeszcze raz, nie znając zakończenia.

Informacje dodatkowe o Ktoś mi bliski:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-11-02
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Ktoś mi bliski

Kup książkę Ktoś mi bliski

Kochaj coraz mocniej
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Kochaj coraz mocniej

Nowa powieść autorki bestsellerowego ,,Zaczekaj na miłość"! Lilianna Horczyńska od dziecka kocha muzykę i chce zostać uznaną pianistką. Kolejne...

Czas na miłość
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Czas na miłość

Warszawa zimową porą, stara kamienica i jej nietuzinkowi mieszkańcy, rodzinna restauracja Gościna u Wajsów, niezapomniane smaki dzieciństwa... To właśnie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska