Ktoś mi bliski

"Ktoś mi bliski" to najnowsza książka Ilony Gołębiewskiej. Została ona osadzona w ziemowej scenerii i owiana nutką atmosfery świąt.
Poznajemy tu dwie historie  -  sióstr Zoji i Leny oraz seniorki Celiny.
Chociaż wydają się być odrębne to jednak z czasem, coś je połączy.

Jest takie miejsce w Warszawie, które otula ciepłem, mimo iż gwar z niego dobiegający słychać na całej ulicy. To sklepik Zoi i Leny cieszy się taką popularnością. Dziewczyny włożyły w niego całe swoje serca, tak samo włożyły je w rzeczy, jakie tu sprzedają. A jest ich dużo. Są różnorodne, chociaż mają jedną wspólną cechę - są z drugiej ręki. Siostry dają im nowe życie. Sprawiają, że historia tych pamiątek nie kończy się u nich w sklepie, ale ma możliwość, by toczyć się dalej.
Pewnego dnia, w ich ręce trafia prawdziwy skarb. Nawet nie przypuszczają, jak wielką skrywa on tajemnicę.

Ale są też takie miejsce w Warszawie, gdzie mimo ciągłej walki, nie zawsze gości radość. To dziecięce oddziały szpitalne, które wspiera fundacja "Przy wspólnym stole". Właśnie w niej swoje miejsce i powołanie do niesienia pomocy odnalazła Celina. Seniorka kilka lat temu straciła najbliże swojemu sercu osoby. Teraz synowa i wnuk stanowią jej rodzinę, za którą wskoczyłaby w ogień.
Jednak kobieta skrywa przed nimi wiele tajemnic. Jej przeszłość jest wielką zagadką i kiedy zaczyna pukać do jej drzwi, wszelkie sekrety zaczynają ujrzewać światło dzienne.

A wszystko przez stary medalion, który przez przypadek trafa w ręce Zoi Leny. To on kryje w sobie piękną, ale też bolesną historię....

Jesteście jej ciekawi?

"Ktoś mi bliski" to książka niezwykle tajemnicza i niezwykle wzruszająca.
Nie ma tu też czasu na nudę. Fabuła wciąga od pierwszych stron, a sekrety jakie kryją się na kartach tej powieści, sprawiają, że nie można oderwać się od lektury.
Autorka, jak zawsze, podarowała nam książkę pełną przyjaźni, miłości i serdeczności. Oczarowała słowem, zachwyciła plastycznymi opisami. Pozwoliła na chwilę się zatrzymać i pogrążyć się w zadumie nad tym, co naprawdę ważne.
"Ktoś mi bliski" to powieść, która mnie oczarowała. Zachwyciła swoją naturalnością, zaskoczyła i wzruszyła. Mimo swojej delikatności i subtelności, wywołała ogrom emocji.

Serdecznie polecam ❤️

Informacje dodatkowe o Ktoś mi bliski:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-11-02
Dodał/a opinię: zaczytanaulcia

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Ktoś mi bliski

Kup książkę Ktoś mi bliski

Pozwól mi kochać
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Pozwól mi kochać

Przeciwności losu to nieodłączna część naszego życia. Wystarczy jedna chwila, by wizerunek i dobre imię, na które pracowaliśmy latami, rozpadły się na...

Czekam na ciebie
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Czekam na ciebie

Zimowa sceneria Warszawy, zaginiony przed laty list, kulisy pracy w telewizji i losy paczki przyjaciół. A do tego działająca od ponad stu lat pracownia...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska