Ktoś mi bliski

RECENZJA

„KTOŚ MI BLISKI”

AUTOR: ILONA GOŁĘBIEWSKA

WYDAWNICTWO: MUZA

„Wspomnienia i myśli starzeją się tak jak ludzie. Ale niektóre myśli nigdy nie mogą się starzeć, a niektóre wspomnienia nigdy nie znikną”.
                                                      Haruki Murakiami

„Ktoś mi bliski” to przepiękna, wzruszająca, pełna ciepła, zaskakująca historia, która oplata lawiną emocji. Emocje, uczucia, ciepło dosłownie wylewają się z kartek tej książki.
Pełna pasji, nadziei, tajemnic, prawdziwych przyjaźni, miłości, radości, szczęścia, dobrych ludzi, ale również skrywanych tajemnic, uczuć, żalu i smutku.
Wielowątkowa, wciągająca, pełna tajemnic fabuła, w której przeszłość, łączy się z teraźniejszością.
 Autorka powoli odkrywa tajemnice z przeszłości, łączy ze sobą watki, które w zaskakujący sposób tworzą jeden obraz. Pokazuje, że los stawia w naszym życiu ludzi, którzy wnoszą do niego wiele dobra.
Autorka pokazuje,  że pomimo dotkliwych stratach i tego, że trudno sobie z nimi poradzić, trzeba ruszać dalej i cieszyć się życiem.
Po raz kolejny jestem oczarowana piórem i stworzoną przez autorkę opowieścią. To była niezapomniana podróż, którą razem z bohaterami tej książki przeżyłam.
Książka dopracowana w każdym detalu.

Bohaterowie naprawdę świetnie wykreowani, barwni, pełni pasji, różnorodni, zwyczajni, a zarazem wyjątkowi ludzie o gołębich sercach.
Ja chciałabym otaczać się takimi ludźmi.

„Zawsze mnie zadziwia, że życie jest takie zaskakujące. Przekonałam się o tym już chyba z milion razy, ale za każdym kolejnym jestem tak samo zdziwiona”.

Zoja i Lena Wiśniewskie prowadzą klimatyczny sklepik Fortuna Vintage, w którym sprzedają niepowtarzalne, rzeczy z drugiej ręki. Obie spełniają się w tym co robią. Mimi różnych przeciwności z powodzeniem szły przez życie.
Pewno dnia dostają pełen kufer skarbów.
Tajemniczy kufer, medalion, który kryje za sobą wzruszająca tajemnicę i los, który połączy ze sobą kilka osób.

-Czy uda się rozwiązać tajemnice medaliona ze szmaragdem?
-Czy Celina odnajdzie Stanisława i uzyska odpowiedzi na dręczące ją pytania?
-Co skrywa się za tajemnicą z przeszłości?
-Czy Zoja i Lena znajdą miłość?

Polecam

Informacje dodatkowe o Ktoś mi bliski:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-11-02
Dodał/a opinię: Mirela Marcinek

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Ktoś mi bliski

Kup książkę Ktoś mi bliski

Tajemnice starego domu
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Tajemnice starego domu

Nowa powieść autorki bestsellerowego Powrotu do starego domu! Alicja wiedzie szczęśliwe życie w swoim starym domu w Pniewie. Nagle na jaw wychodzą...

Zaczekaj na miłość
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Zaczekaj na miłość

Nowa powieść autorki bestsellerowego ,,Pozwól mi kochać"! Klara Horczyńska ma niespełna trzydzieści lat, jest wziętą modelką, szturmem podbija...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska