League of Legends: Zrujnowanie

Q: Gracie w League of Legends?

Mi zdarzyło się na przestrzeni kilku lat trochę pograć ale były to pojedyncze mecze, potem rozbrat na dłuuugi czas i znów kilka meczów. Nigdy nie miałem wystarczająco czasu, aby nauczyć się dobrze grać w tę grę. Jednakże, zawsze uważałem, że postaci i ich historie są naprawdę ciekawe oraz dobrze dopracowane. Dlatego też sięgnąłem po książkę od @insignis_media, która opowiada o przygodach kilku z bohaterów LoLa.

Główną bohaterką "Zrujnowania" jest Kalista, siostrzenica króla Viega, której zadaniem jest odnalezienie legendarnych Błogosławionych Wysp, po tym jak królową dosięgło zatrute ostrze. Musi odnaleźć lek, by powstrzymać króla przed popadnięciem w obłęd.

Fabuła nie jest początkowo jakoś zbyt skomplikowana, choć ciekawe jest, że obserwujemy ją z perspektywy dwóch osób, Kalisty, a po drugiej stronie z ujęcia Erloka Graela, który znajduje się na Błogosławionych Wyspach. Z czasem jednak akcja nabiera rozpędu i mniej więcej od połowy, książka staje się o wiele ciekawsza. Końcówka jest dla mnie naprawdę satysfakcjonująca i zaskakująca, choć pewnie fani LoLa znają zakończenie tej historii.

Bohaterowie nie są może zbyt rozbudowani, ale niektórym z nich nie brakuje motywacji i charyzmy, przez co są postaciami ciekawymi. Uważam, że te książkę można było trochę nieco rozbudować, przez co zyskałaby na jakości, ale nadal jest to całkiem dobra pozycja.

Więcej recenzji znajdziecie na moim Instagramie @chomiczkowe.recenzje, gdzie serdecznie zapraszam.

Informacje dodatkowe o League of Legends: Zrujnowanie:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2023-05-31
Tytuł oryginału: Ruination: A League of Legends Novel
Tłumaczenie: Dominika Repeczko
Dodał/a opinię: Marek Tuz

Tagi: leagueoflegends zrujnowanie fantastyka anthonyreynolds wydawnictwo insignis

Zobacz opinie o książce League of Legends: Zrujnowanie

Kup książkę League of Legends: Zrujnowanie

Leonard Cohen. Życie sekretne
Anthony Reynolds 0
Okładka ksiązki - Leonard Cohen. Życie sekretne

Anthony Reynolds umiejętnie snuje opowieść o życiu, miłościach i twórczości niezwykłego poety, autora piosenek i pieśniarza, który- jak sam stwierdził...

Piętno chaosu
Anthony Reynolds0
Okładka ksiązki - Piętno chaosu

Wstrząsająca historia wojenna, która zaspokoi oczekiwania łaknących bitewnych emocji miłośników gier komputerowych oraz fanów Warhammera!...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska