League of Legends: Zrujnowanie

"Zrujnowanie" to powieść z uniwersum League of Legends, lecz choć nie znam wcale tej gry to wcale mi to nie przeszkadzało! Bez dopisku na okładce nie zorientowałabym się, że ta książka ma coś wspólnego z grą 😅

Główną bohaterką tej historii jest Kalista, bratanica króla Camavoru, która jednocześnie jest także generałem Zastępów, a ich żołnierze są jej bezgranicznie wierni. Nie jest to jednak dyktowane tym, że pochodzi z królewskiego rodu, a tym, że walczy z nimi w ramie ramię. Generalnie jest to silna kobieta czynu, którą łatwo polubić.

Pozostali bohaterowie również są interesująco zarysowani i kilku z nich również wzbudziło moją sympatię. Niektórzy mogliby mieć więcej głębi, lecz wtedy objętość książki na pewno by wzrosła.

Sama fabuła jest naprawdę przyjemna, jest motyw drogi, poszukiwań, dobre sceny walk, jest też magia, cenne artefakty, intrygi oraz niebezpieczeństwo i obłęd władcy, które zawisły nas Camavorem.

Klimat tej książki niezwykle mi się spodobał, przywodzi na myśl takie klasyczne fantasy, które bardzo lubię i w którym świetnie się odnajduję.

Nie jest to może powieść mojego życia, ale naprawdę miło spędziłam z nią czas i pozytywnie zapisała się w mojej pamięci.

Jeśli lubicie tego typu klimaty to warto wziąć ten tytuł pod uwagę, nie powinniście być zadowoleni, a ja sama z chęcią wróciłabym jeszcze do tego świata po kolejną porcję przygód 😃

Informacje dodatkowe o League of Legends: Zrujnowanie:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2023-05-31
Tytuł oryginału: Ruination: A League of Legends Novel
Tłumaczenie: Dominika Repeczko
Dodał/a opinię: brave_book

Tagi: leagueoflegends zrujnowanie fantastyka anthonyreynolds wydawnictwo insignis

Zobacz opinie o książce League of Legends: Zrujnowanie

Kup książkę League of Legends: Zrujnowanie

Leonard Cohen. Życie sekretne
Anthony Reynolds 0
Okładka ksiązki - Leonard Cohen. Życie sekretne

Anthony Reynolds umiejętnie snuje opowieść o życiu, miłościach i twórczości niezwykłego poety, autora piosenek i pieśniarza, który- jak sam stwierdził...

Chaos w Imperium
Anthony Reynolds0
Okładka ksiązki - Chaos w Imperium

Na ziemiach pustoszonych przez zarazę i rojących się od mutantów, niezwykła grupa towarzyszy zostaje wciągnięta w epickie starcie mające na celu uratowanie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska