Magia słów. Jak pisać teksty które porwą tłumy

Tytuł: „Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy”
Autor: Joanna Wrycza-Bekier
Wydawnictwo: OnePress
Data wydania: 09.06.2014

Dobry poradnik dla mnie jest jak powieść, którą przez odpowiednie zbudowanie napięcia, trudno odłożyć. Gdyby każdy podręcznik był napisany w taki sposób, nauka byłaby przyjemniejsza. Bardzo się cieszę, że w moich twórczych poszukiwaniach odpowiedzi na pytanie: „dlaczego tę powieść czytałam z taką dużą przyjemnością i zainteresowaniem, a tej drugiej nie byłam w stanie przeczytać? ” oraz „jak pisać, żeby porwać tłumy”. Na to i wiele innych pytań znalazłam odpowiedź w tym poradniku. To właśnie zasługa „magii słów”, ale również umiejętności i warsztatu pisarskiego autora.
Autorka Joanna Wrycza-Bekier zabiera czytelnika do świata słów i wyjaśnia w sposób bardzo rzetelny i poetycki, „jak pisać teksty, które porwą tłumy”. Czy to w ogóle jest możliwe? Po przeczytaniu tej pozycji wiem już, że tak. Jak w każdej dziedzinie ćwiczenie czyni mistrzem. I trzeba ćwiczyć. Pokonać swoje lenistwo, lęki i pisać. Codziennie. Rozdziały są jednocześnie wskazówkami, jak osiągnąć mistrzostwo. Najbardziej zadziwiła mnie lekcja Vincenta van Gogha. Konsternacja. Co malarz ma wspólnego z pisaniem? Każdy zna jego obrazy, słynne „Słoneczniki van Gogha”. Charakteryzowała go odwaga, „kładł kolory grubo, aż farba kapała na podłogę. Pędzel tańczył w jego ręku, pozostawiając na płótnie mozaikę konwulsyjnie wijących się maźnięć”. Miał odwagę pokazać świat w taki sposób, w jaki on go widzi.
Poprzez pisanie wyrażamy siebie, swoje myśli, przeżycia, wspomnienia. Pisanie pomaga zebrać myśli, dlatego ma tak dużą wartość terapeutyczną. Pozwala uporządkować natrętne myśli, albo oczyścić swoją duszę z nadmiaru uczuć i emocji, tych złych i tych pozytywnych. Zadawanie sobie pytań, analiza ich i pisanie pozwala nam poznać siebie. Znając siebie pisarz przekazuje czytelnikowi swoje wartości, poglądy, emocje i uczucia. Malując słowami otwiera przed czytelnikiem te obszary, o których czytelnik nie wiedział lub sam przed sobą je ukrywał. Porusza. Zachęca go do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. W zwykłej codzienności odnajduje inspirujące wydarzenia i historie.
Joanna Wrycza-Bekier zabrała mnie nie tylko w świat magii słów ale i wgłąb mnie. Uruchomiła całą lawinę pytań, na które będę szukała odpowiedzi. Bardziej uważnie będę obserwować otaczający mnie świat i moją codzienność. To również poradnik terapeutyczny z cennymi wskazówkami do przemyśleń i pracy nad sobą.

Informacje dodatkowe o Magia słów. Jak pisać teksty które porwą tłumy:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2014-09-15
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: Jeanette

Zobacz opinie o książce Magia słów. Jak pisać teksty które porwą tłumy

Kup książkę Magia słów. Jak pisać teksty które porwą tłumy

Joanna Wrycza-Bekier0
Okładka ksiązki - Webwriting. Profesjonalne tworzenie tekstów dla Internetu. Wydanie II zaktualizowane i poszerzone

Zwięźle. Rzeczowo. Konkretnie. Książka i blog. Szpalta gazety i strona WWW. Notka prasowa i tweet. Tu słowa i tu słowa. Tu tekst i tu tekst. Jednak...

Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę
Joanna Wrycza-Bekier0
Okładka ksiązki - Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę

Krótkie teksty na szybkie czasy Świat przyspieszył, a tekst musi dotrzymać mu kroku. Czytelnik przesuwa palcem po ekranie, skanuje listę wyników...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska