Odwrócone

Miasto Blajbakan jest bardzo specyficzne i wyjątkowe. W tym świecie niektóre dziewczęta potrafią przemieniać muzykę, którą grają mężczyźni, w złoto. Wyjątek stanowi Delphernia, która tego nie potrafi, ma jednak inne zdolności. Dziewczyny te żyją w klasztorze, odcięte od wszystkiego, jedyna ich droga ucieczki to zostanie wybraną przez Mistrza. Główna bohaterka cudem zostaje wybrana i zaczyna życie o jakim zawsze marzyła. Tylko czy wszystko jest takie piękne jak się wydawało? Jak zareaguje Mistrz, gdy okaże się, że dziewczyna nie wytwarza migotu? Jaka historia kryje się w tym mieście?

Naprawdę mam wielki mętlik w głowie, by cokolwiek sensownego powiedzieć Wam o tej książce. Nie spodziewałam się, że tak na mnie wpłynie i zawróci w głowie. To przepiękna historia, przy której im mniej się wie, tym bardziej przeżywa się wszystko. Dlatego nie chce za dużo o tej powieści mówić, by nie popsuć Wam całej przyjemności czytania. No ale postaram się!

Bohaterowie są wyjątkowi i bardzo specyficzni. Każdy ma swoją historię do opowiedzenia i tajemnice, które tę postać tworzą. Delphernia to dziewczyna, która ma wielkie marzenia i robi wszystko by je spełnić. Dla bliskich jest w stanie zrobić naprawdę wiele! To dziewczyna, która nie boi się szukać prawdy w z zaparte dąży do realizacji celu. Podziwiałam ją za to, co potrafiła zrobić i co wymyślała. Pozostali bohaterowie są tak tajemniczy, że lepiej o nich nie wspominać, bo mogę za dużo powiedzieć.

Styl autorki również jest niesamowity! Ta powieść to cudo pod tym względem. Jeżyk jest barwny, poetycki i bardzo plastyczny. Przez książkę się płynie i nie można się od niej oderwać! Ja po skończeniu jej, nie mogłam wyjść z podziwu jakie to było piękne!

Podsumowując, Odwrócone to piękna powieść o szukaniu swojego miejsca na świecie, życiu zgodnie z własnymi wyznaniami i poszukiwaniu prawdy. Od tej książki nie będziecie mogli się oderwać, a po jej skończeniu cały czas będzie siedziała Wam w głowie! Zdecydowanie polecam każdemu, ponieważ tematy są bardzo uniwersalne, a otoczone baśniową powłoczką. Koniecznie musicie po to sięgnąć.

Informacje dodatkowe o Odwrócone:

Dodał/a opinię: Paulina Balcerzak

Tagi: dla młodzieży

Zobacz opinie o książce Odwrócone

Kup książkę Odwrócone

Ludzie wykorzystują każde możliwe słowo, żeby przekonać samych siebie o zasadności swego okrucieństwa.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska