Pustynny Książę. Księga 2

Tom 2 cyklu Cykl Zmroku

Ile ja czekałam na tę część to tylko ja wiem. Dziś kochani spotykamy się przy drugiej księdze Cyklu Zmroku, czyli losy dzieci naszych bohaterów z Cyklu Demonicznego. Trochę to zakręcone, ale idzie ogarnąć. Spotkałam się z tym, że koleżanka zaczęła od pierwszej i drugiej księgi cyklu zmroku nie znając całości cyklu demonicznego i niby mówi, że ok, lecz dla mnie lepiej poznać wszystko od początku wtedy mnóstwo rzeczy będzie dla was jasne i oczywiste.

Moją miłością jest Olive, ponieważ jest oryginalną osobą oraz jest dwoma bliźniakami w jednym ciele, ale ci którzy czytali pierwszą księgę rozumują o czym mowa. No takiej bohaterki to jeszcze nikt nie wymyślił (jeszcze nie czytałam o takiej bohaterce) ale wybaczcie sami musicie przekonać się co i jak.

Kolejnym plusem jest to, że każdy z bohaterów nie jest takim potulnym bohaterem, który wie co ma zrobić i poddaje się temu, ale jest zbuntowany, który walczy do ostatniego tchu. Koniec mocno mną wstrząsnął, zginęło kilka moich faworytów, ale ciiiii….. Tak jak pierwsza część była wprowadzająca i opisująca co i jak tak tutaj jesteście bohaterami, którzy stoją na pierwszej linii natarcia na przeciwnika jakimi są otchłańce. Akcja za akcją, afera za aferą normalnie istny rollercoaster.

Co skrywa się w czeluściach piekieł? Kto jest odpowiedzialny za taką ilość otchłańców? Kto nimi dowodzi? Czy uda się pokonać wroga? Musicie wziąć tę część i usiąść, a całą resztą zajmą się nasi młodzi gniewni, czyli Darin i Selene, Arick i Rojvach, Olive i Kaji.  Co wybierze Olive? Podda się temu co wpajała jej matka?

Książka idealna na te czasy, ale i na przyszłość dla naszych starszych już pociech, ponieważ autor według mnie w cudowny sposób wspomniał o osobach, które czują się źle we własnym ciele, bądź z własną seksualnością, odmiennością. Jak bardzo my rodzice potrafimy umyślnie bądź nie wpłynąć negatywnie na poczucie wartości naszego dziecka oraz ukierunkować go spełniając (nie zawsze) nasze ambicje.

Za swój egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów. Jestem bardzo dumna i szczęśliwa mogąc przeżywać takie emocje, które powodują, że wyrastają mi kolejne siwe włosy (ale to tylko na plus)

Informacje dodatkowe o Pustynny Książę. Księga 2:

Kup książkę Pustynny Książę. Księga 2

Wojna w blasku dnia. Księga 1
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Wojna w blasku dnia. Księga 1

Podczas Nowiu na świat wychodzą demony. Wojna w blasku dnia wciąga czytelników w świat otchłani i mroku. Ludzkość ma trzydzieści dni, aby przygotować...

Otchłań. Księga 1
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Otchłań. Księga 1

Od niepamiętnych czasów nocą władają krwiożercze demony, za sprawą których świat ludzi skurczył się do odosobnionych skupisk. Jedyna nadzieja na ocalenie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska