Skorpion

Tom 1 cyklu Prawniczka Camorry

🧡🦂🧡RECENZJA🧡🦂🧡

„Nigdy, przenigdy nie możesz ujawnić emocji. Nigdy nie możesz obnosić się z uczuciami. Żadnymi….ani tymi negatywnymi, ani tym bardziej pozytywnymi.”

Lisa Davis prawniczka, która mimo swoich prawych przekonań, do pewnego momentu, była na usługach, mało krystalicznych ludzi. Nie wybraniając jednego z nich, prawdopodobnie podpisała na siebie wyrok.
Teraz jest dla nich wrogiem, mając pewne materiały, które na bank nie doprowadzą jej do niczego dobrego.

James Moretti pan życia i śmierci , miliarder sprawnie żonglujący legalnymi i nielegalnymi mafijnymi interesami.
Łączy ich przeszłości i jedna osoba, która, tym co po sobie zostawiła, może pomóc im zemścić się, a także doprowadzić do ludzi odpowiedzialnych za stratę ich bliskich. Muszą jednak zawrzeć układ, bez względu na otoczenie i konsekwencje.
Początki ich przedziwnej relacji są dla Lisy, wręcz nie do przyjęcie, ale powoli odkrywa mroczną duszę tego dziwnego mężczyzny i co raz częściej budzi się w nich wzajemna fascynacja. W międzyczasie dzieje się wiele złego, a wejście do samego centrum mafijnych rozgrywek może być dla niej, albo ratunkiem albo jej pewnym końcem.
Czy będą w stanie sobie zaufać?
Czy uda im się wspólnymi siłami odkryć brutalną prawdę?

Do czego doprowadzić może ta dziwna relacja? Zdradzę Wam jedno, w tej części na pewno o tym się nie przekonamy. Bo zakończenie jest dalekie od wyjaśnienia nurtujących nas i głównych bohaterów spraw, a wręcz zostawia nas z kolejnymi przerażającymi zagadkami.
Ta książka jest inna niż wszystkie mafijne, które do tej pory czytałam. Po pierwsze, wymaga dużego skupienia i zagłębienia się we wszystkie występujące postacie.

Multum informacji jaką przekazuje nam autorka na temat „tego świata”, dowodzi o znajomosci tematu i świetnego przygotowania do tej historii. Mamy władzę, luksus, seks, ale też bezwzględny świat, którym niezaprzeczalnie mogą rządzić tylko najtwardsi.

Choć w tym świecie ostry seks jest na porządku dziennym, dla mnie było go ciut za mało, ale niektóre pikantne sceny swietnie wkomponowywały się
w całość, natomiast niektóre przerażały i szokowały.

Główni bohaterowie bardzo mi się spodobali, choć mimo tej dziwnej relacji, niezaprzeczalnej chemii i tego seksualnego napięcia między nimi, widać, że w tym układzie chodzi o coś znacznie więcej.

Pięknie dziękuję wydawnictwu i autorce za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki.

Informacje dodatkowe o Skorpion:

Kup książkę Skorpion

Przypomnij mi, kim byłeś
Anna Falatyn0
Okładka ksiązki - Przypomnij mi, kim byłeś

Autorka brawurowych serii „Prawniczka Camorry” i „KodeX”. Dwudziestoczteroletnia Abigail Weller wiodła prawdopodobnie całkiem...

Zdrajca
Anna Falatyn 0
Okładka ksiązki - Zdrajca

Z mafią jest jak z miłością. Gdy zostaniesz przez którąś z nich wybrany, nie ma drogi odwrotu. Lisa doskonale wiedziała, z kim się wiąże, mimo to każda...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska