Spowiedź diabła

Tom 3 cyklu Kuba Sobański

,,Spontaniczne decyzje zawsze niosą ze sobą nieprzewidywalne skutki. Mózg, odurzony magią chwili, potrafi dać się ponieść najbardziej zdradliwym emocjom".

Wracam do Krakowa, gdzie w swoim prywatnym raju na ziemi urzęduje znany już i popularny prawnik z najwyższej półki – Kuba Sobański we własnej osobie. Dziś czarujący i przystojny adwokat mknie autostradą na szczyt swojej rozwijającej się w zawrotnym tempie kariery. Uważa, że w końcu ma pełną kontrolę nad swoimi demonami, choć często otumania swe myśli przyziemnymi używkami – zamiennikami jego „krwawych” dragów.

Kim jest ten elektryzujący koleś tańczący zbójnickiego z demonami na krakowskiej potańcówce.. ? Utalentowanym i cwanym adwokatem? Chłopcem skrzywdzonym w dzieciństwie? Zimnokrwistym psychopatą? Czy wszystkim po trochu?

Żeby poznać choć część prawdy, trzeba „wysłuchać” spowiedzi diabła, a nie oszukujmy się nagrzeszył on w tym swoim raju nie mało..

Tymczasem Kuba i jego kancelaria otrzymują sprawę oskarżonej o zabójstwo swojego brata bliźniaka siedemnastoletniej dziewczyny z tak zwanego dobrego domu. Kuba jest jej jedyną deską ratunku, której dziewczyna nie zamierza puścić, nawet jeśli będzie to oznaczało konieczność oszukania wariografu.

Do raju wraca też „Królowa Piękności” – Julia, która wygrała wojnę z heroinowym diabłem, urosły jej nieco pazurki i już nie pozwala sobą manipulować. Stała się celebrytką. Przeobraziła się w twardą kobietę, żądną zemsty, gotową stanąć do walki z każdym przeciwnikiem. Tylko czy oby dobrze mierzy siły na zamiary..

„Spowiedź diabła” to trzecia już odsłona diabelskich harców w raju. Kuba jako dojrzały diabeł orientuje się, że nie jest osamotniony w swoich mrocznych sekretach. Są tu też inni, podobni do niego, ale nie lepsi. Rozpoczyna więc polowanie.. definitywnie kończy swoje ,,związki chemiczne o charakterze łatwopalnym", ale tworzy też nowe relacje.. w tym, z kimś, kto być może w podobny sposób czuje i wie, co zrobić by zapomnieć o najmroczniejszych chwilach z przeszłości.. Z kimś, kto nada jego życiu nowy wymiar.

Diabelnie polecam.

Informacje dodatkowe o Spowiedź diabła:

Wydawnictwo: Zaczytani
Data wydania: 2022-11-14
Dodał/a opinię: Anna Biarda

Zobacz opinie o książce Spowiedź diabła

Kup książkę Spowiedź diabła

Nic nie wywołuje takiej ekscytacji jak gra, w której stawką jest ludzkie życie.

Ludzie silni godzą się z tym, co nieuniknione, akceptują nową sytuację i próbują wykorzystać traumę do wzmocnienia samych siebie.

Zapomniany. W matni strachu
Adrian Bednarek0
Okładka ksiązki - Zapomniany. W matni strachu

Kontynuacja Zapomnianego - zdobywcy tytułów THRILLER ROKU 2021 oraz ZŁOTY KOŚCIEJ 2021*Patryk Kamiński nie jest już anonimowym „Zapomnianym”...

Zły człowiek
Adrian Bednarek0
Okładka ksiązki - Zły człowiek

o miał być najpiękniejszy dzień w jego przestępczym życiu. Gdy po ślubie całe życie Sebastiana wali się jak domek z kart, mężczyzna postanawia dowiedzieć...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;