Szatan w naszym domu. Kulisy śledztwa w sprawie przemocy rytualnej

Lawrence Wright przedstawia nam głośną sprawę, która miała miejsce w USA.
W 1988 roku Paul Ingram, który był szanowanym obywatelem, wzorowym ojcem i zastępcą szeryfa w stanie Waszyngton, został oskarżony przez swoje prawie dorosłe córki i wykorzystywanie seksualne. Nie było to tylko wykorzystywanie w dzieciństwie, ale obejmowały też tortury i gwałty zaledwie sprzed paru tygodni od oskarżenia.
W kolejnych etapach śledztwa dochodziło do coraz drastyczniejszych i niewyobrażalnych odkryć. W krwawych satanistycznych rytuałach brali udział nie tylko członkowie rodziny, ale inni pracownicy biura szeryfa.
Groteskowe i zabawne wręcz tłumaczenia oprawców sama niewiem czy mnie bardziej śmieszyły czy denerwowały.
Jak sprawca może nie pamiętać tego co robił przez tyle lat własnym dzieciom.
Najlepsze jak zaczyna sobie przypominać sytuacje , które nie miały miejsca,a nawet cudownym sposobem on i żona coś sobie jednak przypominają.
Tłumaczenia o satanizmie, sekcie jakiś utraconych wspomnieniach, wyparciu w ogóle do mnie nie przemawiają .
Może to taktyczna linia obrony, zrobienie z siebie biednego i niewinnego.
Do tego żona będąca w domu na dole, a na górze ojciec robi takie rzeczy córkom. Przepraszam, ale nie ogarniam tego.
Autor bardzo dokładnie relacjonuje całą sprawę, opisuje przebieg wydarzeń tego niezwykle dziwnego śledztwa.
Można powiedzieć, że śledztwo z 1988roku więc w różne rzeczy ludzie wierzyli, do tego mieli ograniczone metody i wiedzę,ale czy to jest wytłumaczenie?
Polecam Wam historię, bo jest naprawdę ciekawa, przerażająca i bolesna przede wszystkim dla tych krzywdzonych dzieci.

Informacje dodatkowe o Szatan w naszym domu. Kulisy śledztwa w sprawie przemocy rytualnej:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2021-07-14
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788381912693
Tytuł oryginału: Remembering Satan: A Tragic Case of Recovered Memory
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Literatura faktu - sztuka przetrwania molestowanie niesprawiedliwość bóg

Zobacz opinie o książce Szatan w naszym domu. Kulisy śledztwa w sprawie przemocy rytualnej

Kup książkę Szatan w naszym domu. Kulisy śledztwa w sprawie przemocy rytualnej

Koniec października
Lawrence Wright0
Okładka ksiązki - Koniec października

Epidemiolog Henry Parsons zostaje wezwany do Indii, gdzie rozprzestrzenia się śmiertelny wirus. Nieznana choroba w szybkim tempie sprawia, że zarażony...

Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary
Lawrence Wright0
Okładka ksiązki - Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary

Droga do wyzwolenia to przenikliwa analiza świata scjentologii, która powstała na podstawie materiałów archiwalnych oraz ponad...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska