Tam, gdzie czekał anioł

Książka, która długo czekała na mojej półce, niemniej jednak wreszcie doczekała się swojej kolei i jestem z tego powodu bardzo zadowolona i wzruszona.
Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, po której twórczość bardzo chętnie jeszcze kiedyś sięgnę.
Jest to historia Ewy, kobiety która mieszka w Warszawie, gdzie prowadzi zwyczajne rodzinne życie. Ma męża Marcina oraz dwójkę praktycznie dorosłych już dzieci. W jej życiu jednak nie układa się najlepiej i aby zacząć realizować siebie i swoje marzenia postawia wyjechać do Niemiec do pracy. Mimo, iż nikt w nią nie wierzył, a każdy wyjazd uważał za chwilowy kaprys, który lada chwila minie, to Ewa twardo stanęła przy swoim i wyjechała. Ale nawet to nie było dla najbliższych, a w zasadzie dla męża i jego matki, znakiem że jednak coś jest nie w porządku. Nadal uparcie wierzyli, że to chwilowy kaprys i kobieta lada dzień wróci do domu z podkulonym ogonem. Niemniej jednak, gdy po miesiącu pracy wróciła do domu na tygodniowy pobyt zdała sobie sprawę, że w domu mąż tylko czeka na jej potknięcie i w ogóle za nią nie tęskni. Ewa w Niemczech poznała Andersa oraz jego rodziców, którzy byli starszym, niemniej jednak nadal kochającym się małżeństwem. Na swojej drodze spotkała także wiele innych osob, z którymi nawiązała przyjazne relacje, które z czasem pokazywały jej, że w życiu można o siebie zawalczyć, można coś zmienić, pomyśleć o sobie w każdym jego momencie i to, że sami dla siebie musimy stać się ważni, aby być ważnym dla innych.
Jest to historia, która wplata również wojenne losy i zażyłości między Polakami i Niemcami oraz różnice narodowościowe. To piękna historia, która uświadami nam jak często zatracamy się w prozie codziennego życia i przestajemy dostrzegać jego piękno i osoby, które są wokół nas. Autorka historię przedstawia nam w narrazcji Ewy, która jest główną bohaterką i od której możemy się wiele nauczyć.
Książkę czyta się z wielką przyjemnością i zaciekawieniem. Niejednokrotnie w moich oczach pojawiały się łzy szczęścia, wzruszenia i smutku. Książka, która wzbudza całą paletę uczuć i naprawdę jest godna polecenia i poświęcenia jej czasu. To piękna historia, którą warto poznać.

Informacje dodatkowe o Tam, gdzie czekał anioł:

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2017-10-24
ISBN: 978-83-65684-27-1
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Tam, gdzie czekał anioł

Kup książkę Tam, gdzie czekał anioł

Skarpetkowy potwór
Dorota Schrammek0
Okładka ksiązki - Skarpetkowy potwór

Troszeczkę magii, szczypta humoru, druga szczypta wzruszenia i realny świat, z jakim wszystkie dzieci stykają się na co dzień, to doskonała recepta na...

Dom, którego nie było
Dorota Schrammek0
Okładka ksiązki - Dom, którego nie było

Cztery kobiety spotykają się na wspólnej terapii. Każda z nich miała inne, ale zawsze skomplikowane relacje z matką. To wpłynęło na wybory życiowe...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska