W pułapce

Jest taki duży wybór książek na rynku wydawniczym, że naprawdę mam problem, którą czytać i jakiego autora wybrać. Przez to mam kilka, jak nie więcej, nazwisk do nadrobienia, między innymi właśnie książki Magdy. Jest to moje pierwsze spotkanie z jej twórczością. Już wiem, że na pewno muszę przeczytać ,,Idealną", ale zanim to nastąpi skupmy się na bieżącej lekturze. Padło na ,,W pułapce", która pokazuje jakie spustoszenia w naszym życiu może spowodować strach.

Klara jest młodą kobietą, która nie mając łatwego dzieciństwa, wyrwała się z rodzinnego Przemyśla do Krakowa. Tam podjęła studia i postanowiła tu po prostu żyć. Pewnego dnia poszła z koleżanką na imprezę, była to sobota, postanowiła się wyluzować. Chyba trochę przesadziła, gdyż obudziła się na klatce schodowej swojego bloku. Zawstydzona ledwie doszła do domu. Kiedy obudziła się po kilku godzinach snu, zorientowała się, że jest wtorek a nie niedziela, jak powinno być. Klara zaczęła myśleć co się stało!? Gdzie uciekło jej dwa dni!? Ostatnie jej wspomnienie z tamtego wieczora to moment kiedy wsiadła do taksówki, potem już ma czarna dziurę w pamięci.

Jest przerażona, wciąż zastanawia się co się stało. Jedynym rozsądnym wytłumaczeniem jest porwanie. Ale kto porywa i wypuszcza porwanego po dwóch dniach? I co w tym czasie ten ktoś z nią robił, i że ona nic nie pamięta? W głowie Klary rodzi się tyle pytań i niewiadomych, że prowadzi ją to wprost do obłędu. Teraz boi się wychodzić z domu, a jeżeli wychodzi to jest bardzo czujna i obserwuje swoje otoczenie. Wraz z koleżanką, Niną, przeprowadza śledztwo, w wyniku którego dociera do nowych informacji. Otóż rok wcześniej porwano młodą kobietę, która wróciła do swojej rodziny po 4 dniach. Klara postanawia się skontaktować z nią.

Czego dowie się Klara od nieznajomej? Czy nadal jest w niebezpieczeństwie?

To jest naprawdę dobrze napisany thriller psychologiczny, który skupia się przede wszystkim na psychice zaszczutej własnym strachem kobiety. Poznajemy Klarę, Lisę, które łączą podobne okoliczności porwania. Ale jest jeszcze jedna tajemnicza bohaterka, której tożsamość tak naprawdę poznajemy na samym końcu książki. Zakończenie może nie wbiło mnie w fotel, ale wyjaśniło wszystkie niewiadome.

Książkę czytało mi się naprawdę dobrze. Nie ma tu praktycznie żadnej akcji, bo cała fabuła oparta jest na przedstawieniu strachu tych młodych kobiet i do czego ten strach może doprowadzić. Jednak mimo to czyta się z rosnącym zainteresowaniem, a w szczególności kiedy poznajemy tajemniczą kobietę. Cały czas zastanawiałam się kim ona jest. A kiedy już zrozumiałam, nie mogłam w to uwierzyć. Magda stworzyła zawiły wątek, ale dzięki temu cała historia na nim zyskała.

Kończąc mogę z czystym sumieniem polecić Wam ,,W pułapce", a sama muszę sięgnąć jeszcze po inne książkę Magdy Stachuli.

Informacje dodatkowe o W pułapce:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-06-20
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Zobacz opinie o książce W pułapce

Kup książkę W pułapce

Pisarka
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - Pisarka

Ukradłaś mi moją historię. Przez ciebie moje życie straciło na jakości. Jesteś tam, gdzie oczami wyobraźni widzę siebie. To nie ty powinnaś być szczęśliwa...

Gdzie jest Emma?
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - Gdzie jest Emma?

Emma Denis - celebrytka, finalistka dziejącego się na rajskich plażach telewizyjnego show -ostatni raz widziana była we Włodawie objętej stanem wyjątkowym...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska