Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z szatanem

Egzorcyzmy oraz opętania możę nie są tematami, które w ostatnich czasach się "sprzedają". Odnoszę wrażenie, że ludzie coraz mniej przykładają uwagę do tego typu rzeczy. Marco Tosatti zrobił kawał dobrej roboty w trakcie rozmowy z jednym z najbardziej znanych księży egzorcystów Gabriele Amorthem. Zadawał bardzo trafne pytania, które sam bym zadał. W ziązku z powyższym nie czułem, by czegoś mi brakowało, wszelkie nurtujące mnie rzeczy zostały wyjaśnione.

Książka pisana jest językiem dość prostym, czyta się ją bardzo łątwo i wręcz uważam, że można ją przeczytać "jednym tchem". Gabriele opowiada w niej zarówno o historii swojej jak doszło do tego, że został egzorcystą, jak również o ciekawszych przypadkach dotyczących osób, które egzorcyzmował. Można w niej znaleźć również krótkie przytaczane przez księdza świadectwa osób opętanych, lub jak on to opisuje dręczonych. Często zwraca uwagę na to, że opętanie to nie to samo co dręczenie, jak również na to, że demony mają swoją hierarchię na czele, której stoi szatan.

Warto zdać sobie sprawę, że są na tym świecie miejsca i sytuację, o których nawet nam się nie "śniło", ale dzięki tej książce można zarazem umocnić się w wierze w Boga.

Uważam, że jest ona pisana w ten sposób by była przystępna dla każdego, nawet dla osób, które uważają, że boją się "horrorów". Co prawda Amorth przytacza historię osób dręczonych czy też opętanych, ale robi to z wyczuciem, a nawet z poczuciem humoru.

Informacje dodatkowe o Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z szatanem:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2022-05-31
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Memorie di un esorcista. La mia vita in lotta contro Satana
Dodał/a opinię: Łukasz Łata

Tagi: Literatura faktu

Zobacz opinie o książce Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z szatanem

Kup książkę Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z szatanem

Wyznania egzorcysty
Gabriele Amorth0
Okładka ksiązki - Wyznania egzorcysty

Światowy bestseller. 14 wydań w  języku włoskim, przekłady w 12 językach. Ks. Gabriele Amorth - doktor prawa, kapłan Towarzystwa Świętego Pawła, egzorcysta...