Zbrodnia i kara

Rodion Raskolnikow siekierą morduje starą lichwiarkę i jej siostrę, Lizawietę. Wierzy, że ma prawo zabijać. Morderstwo jest dla niego sprawdzianem odwagi i determinacji.

Ale tam, gdzie jest zbrodnia, musi być i kara.

Siedmioro autorów bestsellerowych kryminałów mierzy się z tematem jednej z najsłynniejszych powieści Fiodora Dostojewskiego, „Zbrodni i kary”.

Było to ciekawe przeżycie, ponieważ autorzy napisali swoją wersję zbrodni i kary. I tak jak od początku myślałam, jedne bardziej przypadną mi do gusty niż inne. Nie które były dla mnie zbyt krótkie i uważam, że zdecydowanie mogły być rozwinięte jako dłuższe historie z większą ilością przygód.

Po te pozycję sięgnęłam, ponieważ ostatnio czytam wszystko spod pióra Marcela Mossa. I tym razem uważam ze jego historia była zbyt brutalna ale nie zawiódł mnie.

Jeżeli ktoś lubi antalogie to zdecydowanie polecam.  Czy sięgnę po tego typu pozycję drugi raz ? nie wiem, nie wykluczam, jeszcze wiele przede mną.

Informacje dodatkowe o Zbrodnia i kara:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-06-29
Dodał/a opinię: Jolanta Marciniak

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Zbrodnia i kara

Kup książkę Zbrodnia i kara

Tyrmand. Pisarz o białych oczach
Marcel Woźniak0
Okładka ksiązki - Tyrmand. Pisarz o białych oczach

Podróż śladami Leopolda Tyrmanda i ludzi, których wyobraźnią zawładnął, to scenariusz hollywoodzkiego filmu. Warszawskie zaułki, kalifornijskie bezdroża...

Tysiąc obsesji
Marcel Woźniak0
Okładka ksiązki - Tysiąc obsesji

On jest wszystkim, o czym marzyła. Ona - tym, czego on nie może mieć. Takiego duetu jeszcze nie było! Bestsellerowi autorzy Gabriela Gargaś i Marcel...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska