Zemsta Królowej Piratów

„Nie możesz obawiać się mroku, skoro jesteś czającym się w ciemności potworem”.

Ponownie wypływamy na nieznane wody. Tym razem wraz z Sorinda i Kearanem. Skryta zabójczyni i niepijący sternik to połączenie, które gwarantuje niezapomniane przygody. Statek „Zemsta” wyrusza na poszukiwania zaginionych kobiet, które szpiegowały króla lądu.

Czy misja ratunkowa się powiedzie? Jakie niebezpieczeństwa napotka Pani Kapitan na swojej drodze?

Głównych bohaterów mogliśmy poznać w poprzednich częściach, jednak były to zdawkowe informację. W tej części poznajemy ich myśli, uczucia i przeszłość. Przeszłość, która miała znaczący wpływ na ich zachowanie.

Podróż w najdalsze zakątki świata gwarantuje spotkania z różnymi stworami. Ciekawość mnie zżerała, czym tym razem autorka mnie zaskoczy. Wyszło jej to nad wyraz dobrze. Wykreowała potwora, o którym jeszcze nie słyszałam. Do tego doszedł Król Głębin, który potrafi wskrzesić umarłych. Nic tylko czytać.

„Wybałuszam oczy, gdy stwór coraz bardziej się wynurza. Z końca macki patrzy na nas wszystkich niemrugające oko”.

Sorinda skrywa wiele tajemnic, których odkrywanie krok po kroku stanowiło niemałe wyzwanie. Kobieta nie lubi ludzi, woli raczej żyć w cieniu i obserwować wszystko. Uczucia są jej obce.

„Moje człowieczeństwo zawarte jest w maleńkim punkcie, gdzie powinno znajdować się moje serce. Czuję to w piersi, rozpalony węgielek, który rozgrzewa mnie od środka. Co się stanie, jeśli zgaśnie?”

Miło spędziłam czas z bohaterami książki, jednakże dwa pierwsze tomy czytałam z większym zaangażowaniem. Nie porwała mnie w stu procentach ta historia, lecz nie oceniam jej najgorzej. Piracki klimat został jak najbardziej zachowany.

Polecam całą trylogię.

Informacje dodatkowe o Zemsta Królowej Piratów:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-11-08
Tytuł oryginału: Vengeance of the Pirate Queen
Dodał/a opinię: Anitka_170

Tagi: Interest age: from c 15 years

Zobacz opinie o książce Zemsta Królowej Piratów

Kup książkę Zemsta Królowej Piratów

Wojowniczka z Dzikiego Lasu
Tricia Levenseller0
Okładka ksiązki - Wojowniczka z Dzikiego Lasu

Jak zabić boga? Osiemnastoletnia Rasmira, córka wodza wioski Seravin, przez całe życie trenowała, aby stać się wojowniczką. W przyszłości miała chronić...

Córka Króla Piratów
Tricia Levenseller0
Okładka ksiązki - Córka Króla Piratów

,,- Pójdziesz z nami. - Myślę, że szybko się nauczysz, kapitanie, że nie lubię, gdy ktoś mi mówi, co mam robić." Wysłana na misję, by odnaleźć...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;