Zdjęcie - Barbara Kosmowska

Barbara Kosmowska


Barbara Kosmowska - biografia, życie i twórczość

Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Autorka książek dla dorosłych i młodszych czytelników. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie na „Dziennik polskiej Bridget Jones” za Teren prywatny.
Jej powieść dla nastolatek Buba wygrała konkurs „Uwierz w siłę wyobraźni” i została nominowana do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2003”, Pozłacana rybkadostała I nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, a Kolorowy szaliknominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Za powieść Niezłe ziółko otrzymała nagrody Książka Przyjazna Dziecku i Żółta Ciżemka. W 2015 roku otrzymała statuetkę "Guliwer w krainie Liliputów" - nagrodę przyznawaną przez czasopismo "Guliwer" za całokształt twórczości.

źródło: wydawnictwoliteratura.pl

Barbara Kosmowska - twórczość

Barbara Kosmowska - wiadomości

Barbara Kosmowska - publicystyka

Cytaty Autora

[...] nigdy nie jest tak całkiem źle, jak się czasami ludziom wydaje. Bo największy pożar kiedyś gaśnie. Czy to będą płonąć serca, czy umysły, czy choćby zwykła trawa na łąkach. Zgaśnie, i już. A po pożarach trzeba nauczyć się żyć od nowa.


Więcej

A może bliskość jest słuchaniem?


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy