Quantcast
Zdjęcie - Barbara Kosmowska

Barbara Kosmowska


Barbara Kosmowska to filolożka, autorka książek dla dzieci, młodzieży, ale też dorosłych czytelników.

Barbara Kosmowska - biografia, życie i twórczość

Barbara Kosmowska jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje jako adiunkt w Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Barbara Kosmowska jest autorką książek dla dorosłych i młodszych czytelników. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie na „Dziennik polskiej Bridget Jones” za Teren prywatny.

Jej powieść dla nastolatek Buba wygrała konkurs „Uwierz w siłę wyobraźni” i została nominowana do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2003”, Pozłacana rybkadostała I nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, a Kolorowy szaliknominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Za powieść Niezłe ziółko otrzymała nagrody Książka Przyjazna Dziecku i Żółta Ciżemka. W 2015 roku otrzymała statuetkę "Guliwer w krainie Liliputów" - nagrodę przyznawaną przez czasopismo "Guliwer" za całokształt twórczości.

źródło: wydawnictwoliteratura.pl

Barbara Kosmowska - twórczość

Barbara Kosmowska - wiadomości

Barbara Kosmowska - publicystyka

Cytaty Autora

Jestem chyba tchórzem - myślała, pakując plecak. - Tak się boję, że to, co dobre i miłe, może nagle urwać się jak stara taśma z filmem o miłości. I ogarnia mnie strach, że nie zobaczę happy endu. Tego momentu, na który każdy czeka. Czasami całe życie, a czasami przez kilka dni, które wydają się całym życiem. Bo są tak bardzo ważne albo tak bardzo dorosłe.


Więcej

O pewnych sprawach się nie mówi, tylko się o nich myśli. I wyciąga wnioski.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy